Zablokują drogi i urzędy? Rolnicy grożą protestami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-01-2015,14:55 Aktualizacja: 16-01-2015,13:43
A A A
Rolnicze Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przygotowuje się do protestu i zapowiada porozumienie z kilkoma innymi związkami zawodowymi.
 
Jak powiedział portalowi podlasie24.pl przewodniczący związku, Sławomir Izdebski powodem ogólnopolskiego protestu jest zła sytuacja producentów trzody chlewnej i mleka. 
 
Ci pierwsi krytykują działania rządu prowadzone w związku z afrykańskim pomorem świń, zaś drudzy obawiają się kar za nadprodukcję. Z kolei producenci wołowiny domagają się odszkodowań za straty poniesione w czasie obowiązywania zakazu uboju rytualnego.
 
OPZZ zaprasza wszystkich rolników na swój ogólnokrajowy kongres, który odbędzie się 25 stycznia w Warszawie. Podczas spotkania ma zostać podpisane porozumienie między Solidarnością, Sierpniem 80 i właśnie OPZZ. 
 
Wszystkie organizacje chcą ponadto przedstawić swoje postulaty rządowi i sejmowej komisji rolnictwa. Jeśli rozmowy nie przyniosą efektów, na przełomie stycznia i lutego może dojść do dużych protestów: blokad urzędów państwowych, dróg wjazdowych do Warszawy oraz wybranych szlaków krajowych.
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu