Wywrócił się drewniany wóz. Ranni trafili do szpitala

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-10-2017,14:50 Aktualizacja: 18-10-2017,15:03
A A A

Dwie osoby - w tym dziecko - trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w miejscowości Gromadzice (pow. ostrowiecki, woj. świętokrzyskie). Wywrócił się tam ciągnięty przez traktor drewniany wóz.

Podróżowała nim na wycieczkę piątka dzieci w wieku 9-12 lat oraz tyleż samo opiekunów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że gdy traktor ruszył, wyrwała się i odpadła cała przednia oś wozu, który stracił stabilność i się wywrócił.

wypadki na drogach, pijani traktorzyści, policja, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, badanie alkomatem

Traktorzyści na podwójnym gazie. Rekordzista miał 3,5 promila we krwi

Jeden rolnik pokłócił się z żoną i mimo promili w organizmie ruszył traktorem do... sklepu. Inny gospodarz został wypatrzony przez policjantów, gdy w podejrzanym stylu przemierzał szosę ciągnikiem z doczepionym rozrzutnikiem obornika....

"W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 10 osób podróżujących na wozie. Ranna kobieta przed przybyciem strażaków została zabrana do szpitala. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy. Jedno z dzieci zostało przetransportowane do szpitala przez przybyły na miejsce kolejny zespół ratownictwa medycznego" - poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Dla pozostałych uczestników wypadku wójt gminy Bodzechów zorganizował transport do ośrodka zdrowia w Szewnie, gdzie wszyscy zostali przebadani.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada policja.

Wiadomo, że kierujący traktorem 48-latek był trzeźwy. Mężczyźnie nic się nie stało.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj