Wiceminister zwalczył koronawirusa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-04-2020,10:00 Aktualizacja: 10-04-2020,20:10
A A A

Ryszard Kamiński, wiceminister rolnictwa otrzymał negatywny test na obecność koronawirusa, co oznacza, że zwalczył chorobę - poinformowała Małgorzata Książyk, dyrektor departamentu komunikacji resortu.

18 marca w drodze do Warszawy poliyk poczuł się źle i zgodnie z procedurą zadzwonił do sanepidu w swoim powiecie. Nie uczestniczył już naradzie ministra z dyrektorami departamentów i szefami podległych instytucji.

koronawirus, michał dworczyk, jan krzysztof ardanowski, ministerstwo rolnictwa

Wiceminister rolnictwa zakażony, kierownictwo resortu poddane kwarantannie

W czwartek okazało się, że Ryszard Kamiński, jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem. Całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało poddane kwarantannie. Poinformował o tym w piątek w TVP Info Michał...

Nazajutrz sanepid podjął decyzję o wykonaniu wiceministrowi testu. Wynik był dodatni. Do piątku wiceminister pozostawał w izolacji w mieszkaniu w Warszawie, zdalnie nadzorując powierzone mu departamenty.

W związku z tym, że członkowie kierownictwa ministerstwa rolnictwa mieli bezpośredni kontakt z Kamińskim, służby sanitarne zdecydowały o ich kwarantannie.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski pracował zdalnie w mieszkaniu w Warszawie. Po zakończeniu kwarantanny badanie nie wykazało u niego koronawirusa.

Dyrektor przypomniała, że ze względu na zalecenia dotyczące możliwości pracy zdalnej w czasie epidemii, 80 proc. pracowników ministerstwa wykonuje pracę z domu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement