Uwaga, nad Polskę nadciągają burze z gradem. Będzie niebezpiecznie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-06-2017,15:15 Aktualizacja: 23-06-2017,10:26
A A A

Najpierw były ponad 30-stopniowe upały, a teraz grożą nam huraganowe wiatry z silnymi opadami. Z godziny na godzinę przybywa kolejnych ostrzeżeń meteorologicznych przed gwałtownymi burzami, ulewnym deszczem i gradem.

Najgorzej dziś ma być w województwie zachodniopomorskim, dolnośląskim, lubuskim i pomorskim, ale w innych regionach może być równie niebezpiecznie (woj. kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, opolskie, śląskie, łódzkie, mazowieckie).

W godzinach wieczornych nastąpi załamanie pogody, które potrwa do piątkowego popołudnia.

upały, ograniczone korzystanie z wody, brak wody, międzyrzecz podlaski, globalne ocieplenie klimatu

Zaczyna brakować wody. A grożą nam zabójcze upały

Wójt gminy Międzyrzec Podlaski (Lubelskie) apeluje do mieszkańców o rozsądne korzystanie z wody. Prosi, by używać jej tylko do picia, gotowania i kąpieli, a nie do podlewania ogrodów. Wystarczyło kilka dni z wysokimi...
"Najwyższy alarm, jaki wydano w czwartek, obowiązuje w województwie dolnośląskim. Tam miejscami prognozuje się silne burze z opadami deszczu od 15 do nawet 35 litrów na metr kwadratowy deszczu oraz porywami wiatru do 100 kilometrów na godzinę" - informuje tvnmeteo.pl.

Synoptycy ostrzegają, że lokalnie może spaść grad, który może spowodować duże straty w uprawach.

Najwcześniej zjawiska są przewidywane na zachodzie województwa, później będą się przemieszczać na wschód. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 20 w czwartek do godziny 7 w piątek.

Serwis tvnmeteo.pl podaje, że ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne, a nawet zagrożenie życia.

O powadze sytuacji może świadczyć fakt, że przed nawałnicami ostrzega m.in. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement