Uwaga na "nawozowe" oszustwa! Rolnik stracił ponad 80 tys. zł

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-03-2023,8:30 Aktualizacja: 27-03-2023,8:30
A A A

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego (woj. mazowieckie) chciał kupić nawozy w ramach wyszukanej w internecie oferty. Niestety, ostatecznie materiał do niego nie dojechał, a jego konto stało się „lżejsze” o 84 tysiące złotych.

Ten 27-latek zgłosił się 23 marca do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i poinformował o oszustwie podczas internetowej transakcji.

- Powiedział, że 17 marca na popularnym portalu społecznościowym, na grupie dotyczącej rolnictwa, zainteresował się ogłoszeniem dotyczącym sprzedaży nawozów za kwotę 84 tysiące złotych. W celu sfinalizowania transakcji przelał ustaloną podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą sumę pieniędzy na wskazane przez niego konto. Towar ten w poniedziałek miał być dostarczony do kupującego. Niestety, do chwili obecnej nie otrzymał zamówionych nawozów ani też zwrotu gotówki, natomiast sprzedający przestał odbierać telefony - relacjonuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej KMP.

kmp lublin, lublin, oszustwo przy zakupie ciągnika, zakup ciągnika

Wszystko szło dobrze aż do przelania pieniędzy. Traktor pozostał na monitorze

Aż 43 tysiące złotych stracił 58-latek próbujący kupić zaoferowany na internetowym portalu ciągnik rolniczy. Takich oszustw jest ostatnio mnóstwo. Policjanci apelują o ostrożność przy zakupach internetowych. Z uwagi na liczbę,...

Teraz stróże prawa z posterunku w Kadzidle prowadzą w tej sprawie postępowanie.

- Prosimy o ostrożność podczas robienia internetowych transakcji. W przypadku zakupów o tak dużej wartości być może warto zastanowić się nad tym, aby pojechać nawet kilkaset kilometrów i sprawdzić, czy taki towar w ogóle fizycznie istnieje. Takie postępowanie z pewnością zmniejszy ryzyko, że zostaniemy oszukani – podkreśla kom. Żerański.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!