Uniwersytet Rolniczy w Krakowie nagrodzony za inwestycję

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Beata Kołodziej PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-09-2020,13:50 Aktualizacja: 28-09-2020,14:00
A A A

Spichlerz z 1885 r., przebudowany na budynek użyteczności publicznej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zajął pierwsze miejsce w 24. ogólnopolskim konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.".

- Prace związane były z przebudową, rozbudową oraz zmianą sposobu użytkowania budynków gospodarczych. Zespół budynków powstał w 1885 roku i służył głównie do przechowywania zbóż, suszonek, a także utrzymaniu zwierząt gospodarskich - wyjaśniła Izabella Majewska, rzeczniczka uczelni.

uniwersytet rolniczy w krakowie, kraków, jarosław gowin, Joanna Tkaczewska, nauka

Nagrody i dotacje dla krakowskich naukowców

Jarosław Gowin, wicepremier oraz szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego wręczył Nagrody Ministra za 2015 rok. W kategorii "Nagrody za osiągnięcia dydaktyczne indywidualne i zespołowe" wyróżnieni zostali naukowcy z Uniwersytetu...

Wartość robót to prawie 5,5 mln zł (bez prac dodatkowych wartych prawie 174 tys. zł).

Przebudowany obiekt przy ul. Balickiej 253 składał się z trzech połączonych ze sobą budynków: dwupiętrowego spichlerza oraz parterowego budynku inwentarskiego i budynku magazynowego.

Od momentu przejęcia nieruchomości przez uczelnię obiekt wykorzystywany był w głównej mierze jako pomieszczenia gospodarcze, a w części budynku magazynowego funkcjonowało laboratorium prowadzone przez Wydział Rolniczo-Ekonomiczny.

Przed remontem powierzchnia budynków wynosiła prawie 718 m kw., a teraz ponad 1 tys. m kw. Po przebudowie w kompleksie mieszącą się sale wykładowe i ćwiczeniowe, pokoje pracy cichej oraz kącik gastronomiczny. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Inwestycja została przeprowadzona z dużą dbałością o zachowanie elementów historycznych, dzięki czemu możemy teraz podziwiać zabytkowe wątki kamienne i ceglane - zaznaczyła Majewska.

Obiekt został doceniony w kategorii: edukacja i oświata. W 12 kategoriach do konkursu zgłoszono 460 realizacji z całego kraju.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu