Ukradli maszyny rolnicze i 130 kilogramów boczku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-11-2021,9:15 Aktualizacja: 18-11-2021,9:23
A A A

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec jednego z dwóch zatrzymanych mężczyzn do sprawy kradzieży maszyn rolniczych. Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał również kierowca, który miał zagarnąć dużą ilość mięsa.

Złodzieje wdarli się do jednego z gospodarstw w gminie Wolanów (woj. mazowieckie). Po przecięciu kłódki włamali się do pomieszczeń gospodarczych i ukradli m.in. maszyny rolnicze.

kradzież ciągnika Lanz Bulldog, Młynary, powiat elbląski, Krzysztof Nowacki

Ukradli zabytkowy ciągnik rolniczy. Ile dostali od kupca?

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani do sprawy kradzieży i odsprzedania zabytkowego, niemieckiego ciągnika marki Lanz Bulldog. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Gdy w czerwcu podczas wyprawy na grzyby w okolicach Młynar (pow....

Miejscowi stróże prawa szybko ustalili sprawców i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 32 lat. W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszali się zabezpieczono ponad 100 gramów amfetaminy, które należały do starszego z nich. Obaj trafili do policyjnej celi.

- 32-latek odpowie za kradzież z włamaniem i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu i sąd przychylił się do tego wniosku. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami - poinformowała Justyna Jaśkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem oraz udzielania środków odurzających. Zastosowano wobec niego policyjny dozór.

Nawet 10 lat może spędzić za kratkami 45-letni kierowca, który miał zawieźć kilkanaście ton mięsa za granicę Polski. Złamał zabezpieczenia w naczepie pojazdu-chłodni, dostał się do jej wnętrza i ukradł ponad 130 kilogramów boczku.

"Jego przełożeni zauważyli pewne nieprawidłowości, a policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mięso o wartości oszacowanej na ponad 2000 złotych zostało odzyskane" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement