To będzie prawdziwa bitwa. Zgłoszeń dziesięć razy więcej niż przed rokiem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-04-2019,15:15 Aktualizacja: 04-04-2019,15:19
A A A

Aż 784 Koła Gospodyń Wiejskich zgłosiły się do piątej edycji "Bitwy Regionów". Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Takiej frekwencji nie spodziewano się nawet w najbardziej optymistycznym scenariuszu. W poprzedniej edycji udział w zmaganiach wzięło 10 województw, a w szranki stanęły zaledwie 74 koła. Teraz tylko z samej Wielkopolski zgłosiło się 123 kół, a ponadto m.in. 105 z Lubelszczyzny, 74 z Podkarpacia i 68 z Małopolski.

koła gospodyń wiejskich, aktywizacja obszarów wiejskich, ustawa o KGW, senat

Nowela ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich przeszła przez Senat

Senat nie wniósł poprawek do noweli ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich. Oznacza to, że będą one mogły działać nie tylko na wsiach, ale także na terenie sołectw w granicach miast oraz w miastach do 5 tys. mieszkańców. Ustawę bez...

"Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje KGW przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Biorą w nim udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób.

Rywalizacja przebiega w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja nadesłanych 784 zgłoszeń w KOWR. Drugi przygotowanie i prezentacja potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw.

Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów podczas eliminacji wojewódzkich przechodzi do finału. Najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się we wrześniu podczas Targów "Smaki Regionów" w Poznaniu. Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody, a najlepsze koło zostanie uhonorowane pucharem ministra rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj