Takiej suszy jeszcze nie było. Potrzebne nadzwyczajne działania

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
21-08-2015,9:05 Aktualizacja: 22-08-2015,21:33
A A A

Organizacje rolnicze biją na alarm i domagają się od rządu pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę.

W podobnym tonie wypowiadają się również posłowie opozycji, którzy postulują pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu.

Chcą debatować o suszy na posiedzeniu plenarnym Sejmu

Temat suszy od kilku tygodniu zdecydowanie dominuje w Sejmie. Można się było o tym przekonać podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie, które odbyło się pomimo trwających wakacji parlamentarnych,...
Susza, z którą mieliśmy do czynienia w 2006 roku była poważną sytuacją, ale nie było tak źle jak w tym roku - mówi w rozmowie z multiportalem agropolska.pl Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Podkreśla, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem na dziś wydaje się wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. - Wyjątkowe sytuacje wymuszają wyjątkowe działania - zaznacza.

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi 20 sierpnia Szmulewicz apelował o wsparcie rolników, którzy mają coraz większe problemy z wyżywieniem zwierząt. - W tragicznej sytuacji są hodowcy bydła - zaznaczył.

Z kolei europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk jest przekonany, że o problemach rolników trzeba rozmawiać nie w zaciszu gabinetów, ale na posiedzeniu plenarnym. - Potrzebne jest nadzwyczajne posiedzenie Sejmu - powtarza Kuźmiuk i podkreśla, że w tak trudnej sytuacji jak dziś, w ostatnich 26 latach polskie rolnictwo jeszcze nie było.

[WIDEO] Zachęcamy do obejrzenia relacji z posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Poleć
Udostępnij