Strażak z OSP uderzył wozem w auto. Uciekł, bo był pijany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-04-2021,8:45 Aktualizacja: 02-04-2021,8:46
A A A

Jadący na sygnale wozem jednostki OSP strażak uciekł z miejsca kraksy z samochodem osobowym. Jak się okazało, był pijany. Koledzy wykluczyli już go z działalności jednostki.

Na drodze krajowej nr 11 w Klęce (woj. wielkopolskie), pomiędzy Jarocinem a Środą Wielkopolską zderzyły się osobowy seat i wóz strażacki jednostki OSP Klęka.

wypadek wozu OSP, Janów, gmina Ostrówek, ochotnicza straż pożarna

Strażacy z OSP ranni w wypadku. Wóz zderzył się z busem

Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu wozu OSP z samochodem dostawczym na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Janów (gm. Ostrówek, woj. łódzkie). Do wypadku doszło z nieustalonych jeszcze przyczyn. Wiadomo, że ratownicy jechali...

- Wjechał jako pojazd uprzywilejowany na skrzyżowaniu przy zapalonym czerwonym świetle. Uderzył w prawidłowo jadącego seata - powiedziała stacji TVN24 Edyta Kwietniewska z policji w Środzie Wielkopolskiej.

Jak dodała, trzy osoby podróżujące autem zostały zaopatrzone przez zespół ratownictwa medycznego. Nie wymagały jednak transportu do szpitala. Kierowca pojazdu strażackiego oddalił się natomiast z miejsca kraksy.

Uciekinier niedługo znalazł się w rękach policji, Szybko wyszedł na jaw także powód jego zachowania. - W chwili badania alkomat wykazał, że w jego organizmie znajduje się niecały promil alkoholu - przekazała policjantka.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu miał usłyszeć zarzuty. Ma też inne kłopoty, o których jednostka OSP Klęka powiadomiła w wydanym oświadczeniu.

"W związku z zaistniałą sytuacją, zarząd OSP podczas zebrania nadzwyczajnego pozbawił naszego druha - kierowcę wszelkich praw w szeregach ochotniczej straży pożarnej. Jednocześnie obciążyliśmy go pokryciem kosztów naprawy uszkodzonych pojazdów. W imieniu całej jednostki bardzo przepraszamy".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj