Skradzionym ciągnikiem rozbił radiowozy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-08-2021,18:35 Aktualizacja: 24-08-2021,18:35
A A A

Najpierw ukradł ciągnik rolniczy, a potem uciekał nim przed zaalarmowanymi policjantami, taranując radiowozy. W chwili zatrzymania 41-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim otrzymał informację, że w Kolonii Niezabitów doszło do kradzieży traktora marki Massey Ferguson o wartości 75 tysięcy złotych.

orka, wypadki na polu, Piotrówka, powiat krośnieński, KMP Krosno

Wywrócił się ciągnik z pługiem. Po rolnika przyleciał śmigłowiec

Z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem do szpitala 62-latka, który został przygnieciony przez ciągnik rolniczy podczas wykonywania prac polowych. Do zdarzenia doszło w miejscowości Piotrówka (pow. krośnieński,...

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że złodziej był widziany na okolicznych polach. Natychmiast na miejsce pojechały patrole - relacjonuje asp. sztab. Edyta Żur, oficer prasowy opolskiej KPP.

Funkcjonariuszom udało się namierzyć sprawcę, ale ten - pomimo włączonych w radiowozach sygnałów dźwiękowych i świetlnych - nie zamierzał zatrzymać się do kontroli, uciekając leśnymi i polnymi drogami.

- W pewnym momencie, kiedy ścigany ciągnik wjechał na asfaltową drogę w Niezabitowie, jeden z uczestniczących w pościgu policyjnych samochodów wyprzedził maszynę i zmniejszył prędkość, próbując zmusić uciekiniera do zatrzymania. 41-latek nie zamierzał się jednak poddawać. Najpierw próbował zepchnąć z drogi drugi wyprzedzający go radiowóz, a później z impetem uderzył w usiłujący go zatrzymać jadący z przodu policyjny samochód. Wskutek uderzenia przestał pracować silnik w ciągniku, co umożliwiło funkcjonariuszom zatrzymanie złodzieja - opisuje Żur.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie zatrzymanego 1,5 promila alkoholu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj