Rozrzutnik przycisnął 46-latka do betonowego słupa. Zmarł w szpitalu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Piotr Nowak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-11-2021,11:10 Aktualizacja: 25-11-2021,11:13
A A A

Hrubieszowska policja bada okoliczności śmierci 46-latka, który w miejscowości Mircze (pow. hrubieszowski, woj. lubelskie) w środę wieczorem zginął przygnieciony przez rozrzutnik.

- Do zdarzenia doszło podczas porządkowania gospodarstwa. Według wstępnych ustaleń, był to nieszczęśliwy wypadek - powiedziała asp. sztab. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy KPP w Hrubieszowie.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, Turza, powiat tarnowsk, śmigłowiec LPR

Ciągnik przygniótł pijanego traktorzystę. Śmigłowiec ruszył z pomocą

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do krakowskiego szpitala mężczyznę, którego w miejscowości Turza (pow. tarnowski, woj. małopolskie) przygniótł ciągnik rolniczy. Ciężko ranny traktorzysta był nietrzeźwy....

Ciągnikiem z podczepionym rozrzutnikiem kierował 21-letni syn 46-latka, który wjechał do stodoły i czekał, aż ojciec odłączy rozrzutnik.

- Syn obejrzał się. Nie zobaczył ojca i myślał, że rozrzutnik jest od ciągnika odpięty. Ruszył, usłyszał krzyk i zobaczył, że rozrzutnik przydusił ojca do betonowego słupa - poinformowała policjantka.

Dodała, że początkowo poszkodowany poruszał się o własnych siłach, ale potem stracił przytomność. Pogotowie zabrało go do szpitala, gdzie zmarł.

W sprawie wszczęto dochodzenie, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchano świadków. - Czynności odbywały się pod nadzorem prokuratora. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia - poinformowała Krystkowiak.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj