Rolnicy znów protetsują. Są utrudnienia na drogach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
20-02-2019,13:10 Aktualizacja: 20-02-2019,13:20
A A A

Spore utrudnienia występują na drodze krajowej nr 25 pomiędzy Mąkowarskiem i Sępólnem Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie), którą w związku z protestem rolników porusza się kolumna około 100 ciągników.

Traktory jadą z prędkością zaledwie 5-10 km/h. Policja wprowadziła objazd dla podróżujących w kierunku Sępólna drogą wojewódzką nr 237 w kierunku Tucholi. Protest może potrwać nawet kilka godzin.

protest, rolnicy, Michał Kołodziejczak, AGROPowstanie2019, protest rolników w Warszawie

Protest rolników pod Pałacem Prezydenckim to dopiero początek

Przed godz. 15 w środę zakończyła się demonstracja rolników przed Pałacem Prezydenckim. - Nie przerywamy działań - zapowiedział Michał Kołodziejczak, jeden z liderów organizującej protest AGROunii, po około dwugodzinnej rozmowie...

O godz. 10 gospodarze wyruszyli z Gostycyna w kierunku Mąkowarska, gdzie dołączyli do nich pozostali rolnicy. Na jednym z ciągników wieziono czarną trumnę z biało-czerwoną flagą i napisem: "Proces likwidacji polskiego rolnictwa trwa!!!"

W połowie stycznia gospodarze z Pomorza i Kujaw zorganizowali pokojowe pikiety przed urzędami w Tucholi i Sępólnie Krajeńskim. Samorządowcom przekazali postulaty - m.in. z zaproszeniem do siebie Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa.

Gospodarze z woj. kujawsko-pomorskiego przede wszystkim domagają się radykalnych działań i poprawy sytuacji na rynku trzody chlewnej. Protestują też przeciwko importowi żywności z zagranicy oraz sprowadzaniu zbóż i rzepaku z Ukrainy.

Ich zdaniem takie działania uderzają w krajowych producentów, a na przykład sprowadzane mięso jest o wiele gorszej jakości od rodzimego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj