Rolnicy zapłacą mniej za maszyny? Wszystko w rękach ministerstwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-09-2018,15:15 Aktualizacja: 03-09-2018,15:22
A A A

Zakup nowych maszyn jest w planach wielu gospodarstw. Mniejsze koszty z tym związane to byłaby świetna wiadomość dla rolników i ich rodzin. Wszystko zależy od ministerstwa finansów.

Podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej mówiono o potrzebie wprowadzenia zmian legislacyjnych mających na celu zastosowanie ulgi w podatku rolnym w przypadku budowy silosów i płyt do przetrzymywania kiszonek.

kredyty preferencyjne, kredyty klęskowe, arimr, pomoc de minimis, wsparcie dla rolnictwa

Kolejne kredyty preferencyjne czekają na rolników

Dzięki porozumieniu ARiMR z SGB Bankiem S.A. oraz BGŻ BNP Paribas S.A. rolnicy mogą skorzystać z nowej linii kredytów preferencyjnych. Zmieniło się także oprocentowanie kredytów klęskowych. Kredyt przeznaczony jest na zakup...

Takie obiekty potrzebne są zwłaszcza hodowcom bydła.

Postulat z Mazowsza do ministerstwa rolnictwa przekazał Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych. Odpowiedź co prawda nie wskazuje na rychłe ułatwienia w budowaniu płyt i silosów.

Ale za to daje nadzieje na potencjalnie mniejsze koszty zakupu traktorów, kombajnów itd.

"Minister rolnictwa i rozwoju wsi zwrócił się do ministra finansów o rozważenie możliwości nowelizacji art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1892), polegającej na poszerzeniu katalogu ulg inwestycyjnych o zakup nowych maszyn" - czytamy w serwisie KRIR.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement