PSL nie zmienia zdania. Nadal domaga się dymisji ministra rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-05-2018,8:50 Aktualizacja: 24-05-2018,9:10
A A A

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym domaga się natychmiastowej dymisji Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa.

- Domagamy się natychmiastowej dymisji ministra Jurgiela. Domagamy się dymisji szkodnika polskiej wsi, domagamy się dymisji ministra, który od ponad dwóch lat nie potrafi odpowiedzieć na wyzwania i rozwiązać problemów polskiej wsi - oświadczył w Sejmie lider ludowców.  

protest rolników, krzysztof jurgiel, walka z asf w polsce, Unia Warzywno-Ziemniaczana

Jurgiel odpowiada rolnikom. Część postulatów to nie moje kompetencje

Część z długiej listy postulatów protestujących rolników nie leży w kompetencjach ministra rolnictwa. Z kolei część jest już zrealizowanych bądź w trakcie realizacji - napisał w komentarzu Krzysztof Jurgiel pytany przez PAP o...

Jego zdaniem rolnicy oczekują zmian w ministerstwie rolnictwa, a przede wszystkim domagają się działań w sprawie ASF. Według Kosiniaka-Kamysza, choroba "zagraża w sposób niebywały funkcjonowaniu gospodarstw, prowadzi tak naprawdę do likwidacji tych gospodarstw i czasem dorobku całego życia". Szef PSL ocenił, że jest "to zagrożenie dla gospodarki".

Polityk zastanawiał się też co z wyrównaniem unijnych dopłat dla gospodarzy, co - jak mówił - wielokrotnie zapowiadano. Według niego brak jest też stanowczego głosu Polski na forum UE w debatach nad przyszłością rolnictwa.

Lider ludowców poinformował, że wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym domaga się dymisji ministra rolnictwa. - Liczymy, że pan premier podejmie decyzje i wystąpi do prezydenta o dymisję ministra Jurgiela - podkreślił.

W piśmie skierowanym do premiera Morawieckiego lider PSL podkreślił, że liczne zaniechania ze strony ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela stanowią niepodważalną podstawę do jego dymisji.

"Wzywam do opamiętania i ratowania polskich rolników. Domagam się w imieniu polskiej wsi, aby minister został odwołany i więcej nie szkodził rolnikom" - czytamy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj