PSL chce informacji premiera na temat wyprzedaży ziemi obcokrajowcom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marta Rawicz PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-09-2018,13:40 Aktualizacja: 12-09-2018,13:46
A A A

PSL chce, aby premier Mateusz Morawiecki udzielił w Sejmie informacji nt. "gigantycznej" wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. - PiS jest fałszywym obrońcą polskiej ziemi i rolników, PiS jest fałszywym obrońcą Polski - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, lider partii.

Szef ludowców zabrał głos na początku środowych obrad Sejmu. - Składam wniosek o odroczenie posiedzenia, po to, żeby premier Mateusz Morawiecki mógł tutaj przybyć i przedstawić informację na temat gigantycznej wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom - powiedział Kosiniak-Kamysz.

piotr zgorzelski, psl, podatek rolny, Fundusz Stabilizacji Dochodów Rolniczych, susza rolna

PSL chce zniesienia rat podatku rolnego

PSL chce ustawowego zniesienia dwóch rat tegorocznego podatku rolnego oraz utworzenia Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych. Rozwiązania te mają pomóc rolnikom m.in. w odtworzeniu dochodów utraconych w wyniku suszy....

W tym kontekście przywołał dane MSWiA, z których - jak mówił - wynika, że w 2017 roku "wyprzedano ponad 1000 ha ziemi obcokrajowcom". - To jest dwa razy więcej niż w roku 2015 - dodał, po czym zwrócił się do posłów PiS: - Oskarżaliście nas, że sprzedajemy polską ziemię, szliście do wyborów, mówić, że będziecie ją chronić.

- Wyprzedajecie (ziemię) na niespotykaną do tej pory w historii skalę. PiS jest fałszywym obrońcą polskiej ziemi. PiS jest fałszywym obrońcą polskiego rolnictwa, PiS jest fałszywym obrońcą Polski - oświadczył lider Stronnictwa.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powiedział, że wniosek PSL został już formalnie złożony w Sejmie i był omawiany podczas obrad Konwentu Seniorów. - Został przekazany do komisji rolnictwa w celu rozpatrzenia - dodał Kuchciński.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj