Promują się w Berlinie, a gości witają tortem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: UMWKP (em) | redakcja@agropolska.pl
23-01-2018,12:20 Aktualizacja: 23-01-2018,12:39
A A A

Województwo kujawsko-pomorskie już po raz 25. bierze udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie.

O randze największej na świecie takiej imprezy (potrwa do 28 stycznia) świadczy liczba wystawców i odwiedzających. Na 115 tysiącach metrów kwadratowych wystawia się ponad 1,5 tysiąca producentów, a stoiska odwiedza 400 tysięcy gości - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Krzysztof Jurgiel, Targi Gruene Woche, berlin, niemcy, Vytenis Andriukaitis, Phil Hogan

Minister gościł w Berlinie. Walka z ASF i WPR zdominowały rozmowy

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa spotkał się w Berlinie z unijnymi komisarzami ds. zdrowia oraz ds. rolnictwa - Vytenisem Andriukaitisem i Philem Hoganem. Rozmowy dotyczyły m.in. problemu afrykańskiego pomoru świń - poinformował resort...

W stolicy Niemiec spotykają się wytwórcy żywności z całego świata, którzy promują swoje marki i testują gusty konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej i ekonomicznej.  

Kujawsko-Pomorskie prezentuje się w Berlinie po raz 25. i z tej okazji każdy gość podejmowany jest jubileuszowym tortem. Stoisko (hala 11.2, stoisko nr 115) na powierzchni 96 metrów kwadratowych obejmuje ekspozycję i promocję produktów tradycyjnych i żywności wysokiej jakości. Prezentowane są też filmy i zdjęcia promujące walory turystyczne Kujaw i Pomorza.

W ramach regionalnej ekspozycji w tym roku podczas Grüne Woche prezentują się:

  • Firma Marwit ze Złejwsi Wielkiej (pow. toruński)
  • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi z Wróbli (pow. inowrocławski)
  • PPUH Kwiecińscy z Bożejewiczek (pow. żniński)
  • Spiżarnia Kujawsko-Pomorska z Przysieka (pow. toruński)
  • Polski Związek Wędkarski (oddział Toruń)

    Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!