Policjanci znaleźli kolejny skradziony traktor

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-04-2018,9:00 Aktualizacja: 20-04-2018,9:15
A A A

Dwaj zatrzymani przez policjantów z Choszczna (woj. zachodniopomorskie) mężczyźni będą odpowiadać za kradzież ciągnika rolniczego wraz z wózkiem zrywkowym oraz narzędzi o łącznej wartości ponad 90 tys. zł.

Wszystko zaczęło się, gdy do Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zgłosiła się kobieta zgłaszając kradzież ciągnika rolniczego wraz z wózkiem zrywkowym. Pokrzywdzona nikogo nie podejrzewała o popełnienie tego przestępstwa.

kradzież traktora, zgorzelec, dolny śląsk, policja, przestępczość

Po dwóch latach policja odnalazła skradziony ciągnik

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) odnaleźli wart 120 tys. złotych ciągnik rolniczy, który został skradziony niemal dwa lata temu.   Pod koniec stycznia mundurowi otrzymali...

Pracujący nad tą sprawą choszczeńscy kryminalni wytypowali jednak jako sprawców 22-letniego mieszkańca gminy Płoty oraz 34-letniego mieszkańca gminy Świdwin. Stróże prawa ustalili ponadto, że ci mężczyźni prawdopodobnie włamali się do pomieszczeń gospodarczych jednej z posesji w gminie Choszczno, skąd zabrali narzędzia o wartości ponad 9 tys. zł.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, gdzie znajduje się skradzione mienie. Na terenie gminy Pasłęk znaleźli ciągnik i wózek zrywkowy, natomiast narzędzia były w miejscu, w którym przebywał jeden ze sprawców.

"Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Zastosowano wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju" - podaje komenda w Choszcznie.

Wiesz o ważnym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym. Czekamy: redakcja@agropolska.pl

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu