Pogoda w sylwestra zaskoczy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: IMGW-PIB, (zac) | redakcja@agropolska.pl
29-12-2017,15:35 Aktualizacja: 29-12-2017,15:49
A A A

W nocy z 29 na 30 grudnia Polska będzie pod wpływem słabego klina wyżowego, nad ranem od zachodu zacznie nasuwać się zatoka związana z rozległym niżem nad Atlantykiem.

W kolejnych dniach, aż do Nowego Roku, pozostaniemy pod wpływem układu niżowego z głównymi ośrodkami nad Atlantykiem i wtórnymi nad Skandynawią i Bałtykiem. Z zachodu na wschód będą wędrowały kolejne fronty atmosferyczne. Napływać będzie stosunkowo ciepłe (jak na tą porę roku) i wilgotne powietrze polarne morskie.

petardy, fajerwerki, sylwester, nowy rok, wybuch petardy, prawo, przepisy

Ostrożnie z fajerwerkami. Za to możesz dostać mandat

Nadchodzi najbardziej oczekiwana w roku sylwestrowa noc. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z...
W nocy 29/30.12 (piątek/sobota) przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, tylko lokalnie, zwłaszcza na wschodzie oraz początkowo na południu, duże. Miejscami, głównie na wschodzie oraz w centrum i na południu kraju stopniowo zanikające słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem.

Lokalnie na południu mgły ograniczające widzialność, zwłaszcza nad ranem, nawet do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -4°C do -1°C, mroźniej, do -6°C, -7°C miejscami na południu, a w rejonach podgórskich Karpat możliwe spadki temperatury do -12°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, skręcający od zachodu kraju na kierunki południowe. Nad morzem wiatr okresami porywisty.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia na zachodzie kraju, a potem także i w centrum opadów deszczu ze śniegiem i deszczu. Rano na południu miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Przechowywanie RSM zimą

Coraz częściej rolnicy decydują się na zakup RSM - roztworu saletrzano-mocznikowego jeszcze wczesną jesienią, gdyż cena tego nawozu w tym czasie jest przeważnie najniższa. Wiąże się to z długotrwałym przechowywaniem, aż do wiosny. Największym...
Temperatura maksymalna od 1°C do 5°C, w kotlinach karpackich lokalnie -2°C. Wiatr na wschodzie na ogół słaby, w zachodniej połowie Polski umiarkowany, okresami, zwłaszcza nad morzem, dość silny, w porywach na wybrzeżu oraz na Pogórzu Sudeckim do 60 km/h, z kierunków południowych.

W nocy 30/31.12 (sobota/niedziela) zachmurzenie duże z opadami: na wschodzie głównie śniegu, w pasie od Pomorza wschodniego poprzez centrum po Górny Śląsk i zachodnią Małopolskę deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź, a na zachodzie deszczu.

Temperatura minimalna od -3°C, -2°C na południowym wschodzie i wschodzie do około 0°C w centrum i 3°C na zachodzie i nad morzem.

Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny, południowo-wschodni, skręcający stopniowo na południowo-zachodni. Wiatr w porywach osiągać będzie miejscami 70 km/h, w rejonach podgórskich 80 km/h, a wysoko w górach 100 km/h.

Trzaskający mróz zaatakował północno-wschodnią Polskę

Jeszcze kilka dni temu termometry pokazywały dodatnie wartości. Ochłodzenie przyszło w ciągu jednej nocy, gdy amplituda temperatury powietrza wyniosła nawet 15°C. Na północnym wschodzie termometry poprzedniej nocy pokazywały grubo...
W niedzielę przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu, tylko na krańcach południowo-wschodnich początkowo deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C, 7°C na wschodzie oraz miejscami na wschodnim Wybrzeżu do 10°C, a lokalnie nawet 12°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Wiatr umiarkowany, okresowo dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Prognoza orientacyjna na noc 31.12 i Nowy Rok

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w południowej połowie kraju. Na północy i wschodzie kraju opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 3°C na południu do 8°C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 0°C do 2°C.

pola i łąki pod wodą, mazowsze, pomorze, gmina darłowo, mława, zalane pola

Pogoda nie rozpieszcza rolników. Hektary ziemi pod wodą

Od tygodni z wielu zakątków Polski docierają do nas głosy załamanych rolników, którzy nie mogą wjechać na pola. Ostatnio aura sprawiła, że zalanych wodą hektarów jeszcze przybyło. - Co chwila pada deszcz albo śnieg,...
Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu porywisty, południowo-zachodni.

W poniedziałek 01.01.2018 na ogół pochmurno ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. Ciepło. Temperatura maksymalna od 6°C na wschodzie do 10°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Zostały wydane lub będą wydane w najbliższych godzinach ostrzeżenia 1° o oblodzeniu dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

W sobotę, 30.12 mogą zostać wydane ostrzeżenia o marznących opadach dla województw: świętokrzyskiego, małopolskiego oraz o silnym wietrze i zawiejach śnieżnych dla województwa podkarpackiego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement