Po wałki do gospodarstw. Młodzi złodzieje przyznali się do winy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-03-2023,12:20 Aktualizacja: 22-03-2023,12:21
A A A

Szybko wpadli złodzieje, którzy kradli wałki przekaźników mocy z maszyn rolniczych. Najpierw 22-latek zabrał taki element z jednego gospodarstwa, a później wspólnie z 18-letnim znajomym pojechali kraść na inną posesję. Policjanci odzyskali zagrabione mienie.

Funkcjonariusz z komisariatu w Białej Piskiej (pow. piski, woj. warmińsko-mazurskie) na początku marca tego roku otrzymali zgłoszenie od jednego z gospodarzy, że nocą nieznany sprawca ukradł mu część do maszyny rolniczej w postaci wałka przekaźnika mocy. Element ten został odkręcony od uchwytu mieszadła zamontowanego w zbiorniku na nieczystości. Skradziony element właściciel wycenił na kwotę 2000 zł.

kradzieże w gospodarstwach, powiat lubański, gmina Czaplinek, Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Ukradli części od ciągnika i maszyn za 100 tysięcy złotych

Kryminalni z Lubania (woj. dolnośląskie) odzyskali elementy skradzione z ciągnika i kombajnu o wartości około 30 tysięcy złotych. Stróże prawa z Czaplinka (woj. zachodniopomorskie) zatrzymali sprawcę kradzieży maszyn leśnych i narzędzi do...

„Funkcjonariusze, wyjaśniając okoliczności tej kradzieży ustalili, że podobny element maszyny rolniczej wraz z łącznikiem ciągnikowym zniknął tej samej nocy w innej miejscowości na terenie gminy Biała Piska. Ten gospodarz wycenił wartość skradzionych części na łączną kwotę 1450 zł. Zaledwie kilka dni po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi wytypowali i zatrzymali dwóch sprawców. To mieszkańcy gminy w wieku 18 i 22 lat. Obaj trafili do aresztu” – poinformowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Piszu.

Zatrzymani, po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, usłyszeli zarzuty. Starszy z nich podejrzany jest o dokonanie obu kradzieży. Młodszy uczestniczył w popełnieniu jednego z tych przestępstw. Obaj przyznali się do winy. Grozi im teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu