Piorun uderzył w gospodarstwo. Spłonęły byki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-08-2019,13:05 Aktualizacja: 28-08-2019,13:13
A A A

Podczas wtorkowej burzy, która przeszła nad Wielkopolską w jeden z budynków gospodarstw rolnego w Jankowie Przygodzkim (pow. ostrowski) uderzył piorun. W ogniu zginęły zwierzęta.

Jak informuje portal wlkp24.info zginęło 15 sztuk bydła - wszystkie będące w środku. Kolejne 20 sztuk, które znajdowały się w budynku obok, udało się uratować. Obora została na tyle poważnie uszkodzona, że będzie musiała zostać rozebrana.

Płomienie w gospodarstwach. Strażacy ratowali cielaki

Nienadające się do dalszego użytku budynki to efekt pożarów, które trawiły gospodarstwa rolne w miejscowościach Głazów (pow. sandomierski, woj. świętokrzyskie) oraz Dźwierzuty (pow. szczycieński, woj. warmińsko-mazurskie). W...

"Prawdopodobnie przyczyną pożaru było uderzenie pioruna. Cały czas trwa dogaszanie budynku i słomy. Na pewno potrwa to do późnych godzin nocnych" -  relacjonowała "na gorąco" jednostka OSP Janków Przygodzki.

Straty w wyniku nawałnicy odnotowano również w gospodarstwie w Olbrachcicach (pow. prudnicki, woj. opolskie), gdzie wiatr uszkodził poszycie dachu na zabudowaniach gospodarczych.

"W oborze znajdowały się zwierzęta hodowlane w liczbie 30 sztuk, które nie ucierpiały. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przykryciu przy pomocy podnośnika hydraulicznego uszkodzonych części dachu plandeką, którą przytwierdzono łatami do konstrukcji dachu" - podała Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Z kolei na terenie gminy Rokitno (pow. bialski, woj. lubelskie) w ogniu stanęły budynki gospodarskie. Zniszczone zostało składowane w nich zboże oraz zaparkowane przyczepy rolnicze i ciągnik, a także trzy samochody. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na co najmniej 200 tys. zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement