Pierwsze klucze w ramach "Mieszkanie Plus" za trzy lata

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-06-2016,12:45 Aktualizacja: 20-06-2016,13:57
A A A

Około połowy 2019 roku pierwsi uczestnicy programu "Mieszkanie Plus" otrzymają klucze od mieszkań - poinformował w poniedziałek Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Szef resortu przypomniał w TVN24, że program będzie realizowany w całej Polsce, w pierwszej kolejności w tych miejscach, które posiadają nieruchomość, wpisaną w plan zagospodarowania przestrzennego, przeznaczoną na cele mieszkaniowe. - Te realizacje mam nadzieję rozpoczniemy na początku 2018 roku - zapowiedział.

mieszkanie, rząd PiS, budownictwo, Mieszkanie Plus, ANG, grunty ANR, inwestycje

Do finansowania Mieszkania Plus będą wykorzystane grunty ANR

Wykorzystanie do finansowania programu Mieszkanie Plus gruntów należących do państwa zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Program finansowany będzie także ze składek osób, które zdecydują się na...

Pytany, kiedy pierwszy lokator potrzyma klucze, Adamczyk odpowiedział: - Około połowy 2019 roku". Dodał, że realizacja programu planowana jest na lata.

Program Mieszkanie Plus premier Beata Szydło przedstawiła na początku czerwca razem z kierownictwem resortu infrastruktury i budownictwa. Jego trzy filary to: wsparcie budownictwa społecznego, tanie mieszkania na wynajem budowane na gruntach Skarbu Państwa oraz wsparcie oszczędzania na cele mieszkaniowe w ramach indywidualnych kont mieszkaniowych.

Najważniejszym filarem programu ma być Narodowy Fundusz Mieszkaniowy. Zostaną do niego wniesione na podstawie ustawy grunty Skarbu Państwa, które w tej chwili są w dyspozycji wojewodów, starostów, czy też w gestii różnych agencji, np. Agencji Mienia Wojskowego, Agencji Nieruchomości Rolnych.

Z założeń programu wynika, że mieszkania będą dostępne w dwóch opcjach: na wynajem oraz na wynajem z dojściem do własności. Pierwsza z nich zakłada, że koszt wynajmu wyniesie od 10 do 20 zł za 1 m kw. (w zależności od lokalizacji).

W programie zapisano także utworzenie systemu oszczędzania, którego uczestnicy będą mogli w bankach założyć rachunki z premią za systematyczne oszczędzanie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj