Nowoczesny zakład szansą na nowe miejsca pracy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-12-2018,7:50 Aktualizacja: 27-12-2018,10:18
A A A

Bezpieczny dla środowiska zakład recyklingu jednostek morskich ma powstać w naszym kraju. Według Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej będzie to szansa na rozwój polskich stoczni.

Cały projekt został zatytułowany "Zielona Stocznia w Polsce", a pracuje nad nim specjalnie powołana grupa robocza.

Jej ostatnie posiedzenie odbyło się 18 grudnia w siedzibie Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie.

port w Gdańsku, Gdańsk, transport morski, port centralny w porcie morskim w gdańsku, transport zbóż

Gdański port wyśle w świat jeszcze więcej towarów z Polski

Ogłoszony został przetarg na wykonanie koncepcji zagospodarowania Portu Centralnego w Porcie Morskim w Gdańsku. Planuje się przeznaczyć kilkaset hektarów terenu Zatoki Gdańskiej pod nowe, uniwersalne terminale. Pierwsze mogą być gotowe w...
To właśnie na terenie tego zakładu w pierwszych etapach będzie funkcjonować spółka celowa dla realizacji projektu, która ma zacząć prace w 2019 roku, po przyjęciu studium wykonalności.

O powołaniu tejże spółki dyskutowano podczas wspomnianego spotkania pod przewodnictwem przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczej oraz resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Poza tym były rozmowy o projekcie badawczo-rozwojowym oraz procesie jego wdrażania. Profesor z Akademii Morskiej w Szczecinie przedstawiła projekt pt. "Opracowanie pilotażowej linii technologicznej do recyklingu jednostek pływających z wykorzystaniem odzyskanych materiałów i czynników roboczych - Zakład Recyklingu Statków".

"Zielona stocznia w Polsce" to jeden z czterech filarów programu "Batory" opisanego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

"Projekt zakłada budowę nowoczesnego, całkowicie bezpiecznego dla środowiska zakładu recyklingu jednostek morskich. To szansa dla polskich stoczni oraz ich zaplecza badawczo-rozwojowego" - podaje Biuro Prasowe MGMiŻŚ.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement