Nowa Huta zaprasza na święto dyni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
14-09-2016,14:50 Aktualizacja: 14-09-2016,15:25
A A A

Ma różne odmiany, kolory, wielkości, smaki… ale najczęściej kojarzymy ją z wielkim, pomarańczowym owocem. Stała się symbolem Halloween i ma wiernych zwolenników w kuchni. W niedzielę w Nowej Hucie, dzielnicy Krakowa, odbędzie się święto dyni.

Wraz z jesienią nadchodzi dynia - łatwa w hodowli, znajdująca wszechstronne zastosowanie w gastronomii i… zdrowa! Jednoroczny owoc znany jest ludzkości od tysięcy lat. Do Europy trafiła z Ameryki Środkowej, w czasach Krzysztofa Kolumba.

Lista Produktów Tradycyjnych, przysmaki regionalne, małopolska

Tradycyjne wyroby z Małopolski wciąż trafiają na listę ministra

Buchta bolęcińska, mirowska parzybroda i trzebińskie hulajdy - to trzy kolejne potrawy z Małopolski, które trafiły na ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych. - Tradycje kulinarne Małopolski są bardzo silne i bogate. Swoją siłę...

Festiwal Zaklęte w Dyni to impreza organizowana od pięciu lat. W tym czasie aleję Róż, jedną z najsłynniejszych ulic Nowej Huty, zajmują... dynie. Goście festiwalu mogą oglądać i kosztować różne odmiany tego owocu. Festiwal wypełniają także warsztaty i konkursy, poświęcone roślinie.

Do udziału w imprezie zaproszone są całe rodziny. W programie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - będą gry i zabawy, malowanie buziek, pomarańczowa wata cukrowa, a także pokaz balonikowy. Organizatorzy szczególną uwagę zwracają na dyniowe konkursy. Zainteresowani powinni zgłosić swój udział w nich do czwartku, 15 września.

Konkurs plastyczny "Dyniowe kreacje" skierowany jest do młodych uczestników indywidualnych, rodzin, przedszkoli oraz szkół i instytucji, a oceniane będą w nim oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Do udziału w konkursie "Dynia jaka jest każdy widzi" organizatorzy zapraszają hodowców. W tej kategorii liczyć się będą oryginalny kształt i kolor warzywa. Gotowe prace należy dostarczyć w dniu festiwalu w godz. 9-11.

Festiwal w Krakowie organizują Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement