Monitoring gospodarstwa się przydał. Złodziej zatrzymany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-09-2020,9:50 Aktualizacja: 29-09-2020,9:55
A A A

Coraz więcej rolniczych posesji jest wyposażonych w monitoring wizyjny. O tym, że może się to opłacać przekonał się właściciel okradzionego gospodarstwa z gminy Kcynia (woj. kujawsko-pomorskie).

Powiadomieni o przestępstwie policjanci udali się na miejsce i potwierdzili, że faktycznie doszło do kradzieży. Z gospodarstwa zginął rower oraz części do maszyn rolniczych warte łącznie około 4 tysiące złotych.

złodzieje jabłek, gmina Chynów, powiat grójecki, Agnieszka Wójcik

Złodziejski kwintet odpowie za kradzież jabłek

Czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzież jabłek z prywatnych sadów na terenie gminy Chynów (pow. grójecki, woj. mazowieckie) zatrzymali miejscowi policjanci. Początkowo stróże prawa zajmowali się ustaleniem...

"Zdarzenie zarejestrował monitoring, dlatego ustalenie personaliów podejrzanego nie było trudne, a pomógł w tym pokrzywdzony, który rozpoznał złodzieja. Ten został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w mieszkaniu w podkcyńskiej wsi. 51-latek był pijany, trafił do aresztu" - opisuje Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu, który zdecyduje o dalszych losach podejrzanego.

Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement