Mężczyzna utopił się w wiejskim stawie. Inny wpadł do ogniska

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-05-2023,11:00 Aktualizacja: 03-05-2023,11:01
A A A

Po wydobyciu topielca z wiejskiego stawu strażacy i ratownicy medyczni próbowali przywrócić mu czynności życiowe, ale bez powodzenia. Nad innym tego typu zbiornikiem wędkujący senior wpadł do ogniska i doznał rozległych oparzeń. 

Na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu (woj. mazowieckie) 30 kwietnia wpłynęło zgłoszenie, że w stawie we wsi Gostkowo topi się mężczyzna. Natychmiast zostały tam zadysponowane zastępy ratownicze z JRG Przasnysz wraz z Specjalistyczną Sekcją Ratownictwa Wodno-Nurkowego oraz JRG Maków Mazowiecki jako Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Maków 5”, a także najbliższe jednostki OSP z Gostkowa i Leszna.

- Po przybyciu na miejsce uzyskano informację od osoby zgłaszającej, że mężczyzna znajduje się już pod wodą, następnie świadkowie wskazali obszar stawu - relacjonuje asp. Rafał Sekuna z przasnyskiej KP PSP.

Jak dodaje, strażacy zabezpieczeni w suche skafandry oraz asekurowani linkami z brzegu weszli do stawu i po krótkim czasie znaleźli topielca. Natychmiast po wyciągnięciu go na brzeg wraz z ratownikami medycznymi rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

kpp puławy, gmina żyrzyn, śmierć gospodarza, utonięcie

Dramat na wsi. Żona znalazła ciało gospodarza w stawie

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia szczegółowo okoliczności tragicznego zdarzenia we wsi Jaworów, w gminie Żyrzyn (pow. puławski, woj. lubelskie). Ze stawu przy gospodarstwie zostało wyłowione ciało mężczyzny. W minioną...

- Po godzinie resuscytacji odstąpiono od działań ze względu na brak efektu. Mimo wysiłków ratowników, 58-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Równocześnie swoje działania prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza policji – informuje asp. Sekuna.

Dzień wcześniej do dramatycznego zdarzenia doszło też we wsi Graboszyce (pow. oświęcimski, woj. małopolskie). Wysłani tam policjanci ustalili, że 72-latek, wędkując nad jednym ze stawów, stracił równowagę, po czym wpadł do palącego się ogniska. Z pomocą mężczyźnie ruszyli inni wędkarze.

„Ugasili płomienie, wezwali służby i udzielili pierwszej pomocy rannemu. W wyniku zdarzenia 72-latek doznał rozległych poparzeń ciała. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali” – przekazali małopolscy stróże prawa.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE