Łapówkarstwo przy dopłatach z ARiMR? Służby specjalne w akcji

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-04-2023,8:45 Aktualizacja: 21-04-2023,8:49
A A A

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec 6 osób zamieszanych w ocenie śledczych w przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie.

W ramach śledztwa prowadzonego generalnie przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oskarżono byłego dyrektora zachodniopomorskiego oddziału ARiMR w Szczecinie oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie Zachodniego Pomorza.

Sporo zarzutów

„Główny oskarżony, w trakcie pełnienia funkcji dyrektora w latach 2012-2016, miał przyjąć korzyść osobistą w zamian za kierowanie do dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich ARiMR w Warszawie wniosków o płatności, z pominięciem zasad równego traktowania, obiektywizmu i bezstronności” – przekazuje Biuro Prasowe Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

korupca w ARIMR, CBA, ABW, ARiMR w Szczecinie

CBA i ABW zatrzymały podejrzewanych o korupcję na szkodę ARiMR

Centralne Biuro Antykorupcyjne i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymały 6 osób podejrzewanych o korupcję na szkodę szczecińskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wydział komunikacji społecznej...

Ponadto mężczyzna oskarżony jest również o powoływanie się na wpływy w jednym z oddziałów Agencji Nieruchomości Rolnych i pośrednictwo w korzystnym załatwieniu przetargu na zakup nieruchomości rolnej, a także podżeganie do podrobienia dokumentu oraz ujawnienie tajemnicy służbowej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Przyspieszanie dopłat

„Z kolei oskarżonym przedsiębiorcom zarzuca się płatną protekcję oraz postawiono im zarzut udzielenia korzyści majątkowej. Jedna z oskarżonych osób prowadzących działalność przyznała się do zarzuconego jej czynu. Jednocześnie potwierdziła fakt przyspieszania dopłat przez oskarżonego byłego dyrektora Oddziału ARiMR w Szczecinie w zamian za korzyść osobistą” – podaje BPMKSS.

Sprawą zajmowali się - na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie - funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie. Akt oskarżenia trafił do sądu 14 kwietnia.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu