Kurnik zdemolowany, a ze stodoły zniknęły setki litrów "ropy"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2021,18:35 Aktualizacja: 09-12-2021,18:39
A A A

Złodzieje i wandale nie odpuszczają rolnikom. Policja zatrzymała w ostatnim czasie m.in. złodziei paliwa ze stodoły oraz elementów wyposażenia kurnika.

39-letni mężczyzna zgłosił dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Chełmie (woj. lubelskie) kradzież 500 litrów oleju napędowego, który trzymał w stodole. Stróże prawa ustalili, że sprawca dwa razy dokonał kradzieży.

kradzież ładowarki, Złotowo, powiat czerski, KPP Chojnice

Skradziona ładowarka stała na polu. Policja szuka złodzieja

Już kilkanaście godzin po kradzieży policjanci znaleźli poszukiwaną ładowarkę. Maszyna stała na polu. Teraz stróże prawa tropią złodzieja. To kolejny przykład, że przestępcy coraz bardziej interesują się wykorzystywanymi szeroko w rolnictwie...

Za trzecim już mu się to nie udało, bo funkcjonariusze - m.in. dzięki czujności gospodarza - zatrzymali go na gorącym uczynku. 20-latek został ujęty niedaleko miejsca, w którym znajdowało się paliwo.

- Próbował zmylić funkcjonariuszy mówiąc, że zepsuł mu się samochód i czeka na lawetę, jednak zdradziły go ubrania na zmianę i przedmioty służące do spuszczania paliwa. 20-latek usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - informowała st. sierż. Angelika Głąb-Kunysz z chełmskiej KMP.

Za kradzież z włamaniem będą odpowiadać także dwaj mieszkańcy powiatu iławskiego (woj. warmińsko-mazurskie), zatrzymani w wyniku śledztwa prowadzonego przez miejscowych stróżów prawa. Postępowanie dotyczyło włamania do kurnika w Lubawie. Nieznani początkowo sprawcy po wyłamaniu drzwi weszli do pomieszczenia i zabrali miedź oraz elementy metalowe.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 37-latka i jego starszego znajomego. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzn. Zniszczyli bowiem jak się okazało również dwie skrzynki energetyczne, wyrywając je ze ściany i łamiąc ich elementy.

Do zniszczenia mienia rolnika doszło ponadto w miejscowości Milewo-Tabuły (pow. przasnyski, woj. mazowieckie). Gospodarz zgłosił, że nieznany sprawca uszkodził folię na dwóch pryzmach sianokiszonki o wartości 1000 złotych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement