Kubica p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Ewa Wesołowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-04-2021,18:50 Aktualizacja: 12-04-2021,18:50
A A A

Józef Kubica, obecny szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora generalnego LP - poinformował Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska.

Kubica jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, pracuje w Lasach Państwowych od 1978 roku. W karierze zawodowej przeszedł wszystkie szczeble leśnego wtajemniczenia.

Lasy Państwowe, Andrzej Konieczny, Edward Siarka, ministerstwo klimatu i środowiska

Konieczny odwołany. Lasy Państwowe bez dyrektora generalnego

Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołany z funkcji - poinformował na Twitterze Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. "Dziękuję Panu Dyrektorowi za...

Najpierw jako stażysta w Nadleśnictwie Świerklaniec, od 1 stycznia 1980 r. pracował w Nadleśnictwie Brynek na stanowisku podleśniczego, by w 1987 roku otrzymać tam awans na leśniczego. Od 1 marca 2017 r. rozpoczął ponownie pracę w Nadleśnictwie Świerklaniec na stanowisku inżyniera nadzoru.

Kubica dzieli pracę zawodową z pasją społeczną. Od 2015 roku radny Sejmiku Województwa Śląskiego: przewodniczący Komisji Środowiska i Gospodarki Wodnej, członek Komisji Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, współautor wielu uchwał sejmikowych m.in. uchwały "antysmogowej", propagator programu "Czyste Powietrze", współautor konkursu "Inicjatywa Sołecka", członek Kapituły Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny został odwołany z funkcji dyrektora generalnego LP w czwartek.

Powołany na to stanowisko został 19 stycznia 2018 r. przez ówczesnego ministra środowiska Henryka Kowalczyka, wcześniej, od 19 listopada 2015 r. do 18 stycznia 2018 r., był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska; jako wiceminister środowiska był pełnomocnikiem ds. Puszczy Białowieskiej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj