Kobieta postrzelona podczas polowania. Holender zatrzymany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-10-2020,12:50 Aktualizacja: 06-10-2020,12:58
A A A

Z raną postrzałową do szpitala trafiła 46-letnia kobieta, która siedziała za kierownica auta w lesie, gdzie odbywało się polowanie. Do wyjaśnienia zatrzymany został 60-letni obywatel Holandii.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń stróżów prawa, 3 października od wczesnych godzin rannych, w okolicach miejscowości Sieniec (pow. wieluński, woj. łódzkie), nadleśnictwo zorganizowało polowanie dla kilkunastu cudzoziemców.

doraźne zgrupowania zadaniowe, dziki, ASF, odstrzał dzików

Żołnierze i policjanci na dziki. Chcą przywrócenia służb do polowań

O przywrócenie realizacji odstrzałów przez tzw. doraźne zgrupowania zadaniowe, sformułowane z posiadających uprawnienia do wykonywania polowania policjantów, pograniczników, strażaków lub - w innym wariancie - z...

46-letnia kobieta przywiozła oplem vivaro na "łowy" część uczestników.

"Niestety, około godziny 12.30 jeden ze strzałów trafił w zaparkowane na dukcie leśnym auto, a następnie w siedzącą za kierownicą kobietę. Ranna została śmigłowcem przetransportowana do szpitala w Łodzi. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście jednostek broni myśliwskiej, m.in. wykonali także oględziny kryminalistyczne miejsca, przesłuchali z udziałem biegłego tłumacza świadków" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu.

W działaniach uczestniczył ekspert balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi. Wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi. Jeden z nich, 60-letni Holender, został zatrzymany do wyjaśnienia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement