Kierowca przygnieciony przez ciągnik. Nie udało się go uratować

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-07-2020,14:05 Aktualizacja: 28-07-2020,13:32
A A A

59-latek z gminy Krasnobród (pow. zamojski, woj. lubelskie) zmarł w wyniku obrażeń po tym, jak został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wypadek miał miejsce w niedzielę, w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Hutki i Malewszczyzna.

Jak ustalili stróże prawa, 59-letni mieszkaniec gminy Krasnobród w godzinach rannych ciągnikiem rolniczym pojechał do lasu. Po kilku godzinach zadzwonił do sąsiada, prosząc o pomoc w wyjechaniu z lasu, ponieważ traktor zawiesił się pomiędzy drzewami.

wypadek, żniwa, śmierć na drodze, policja

Śmierć motocyklisty po zderzeniu z kombajnem

Trwa policyjne postępowanie w sprawie przyczyn tragicznego wypadku, w którym po zderzeniu z kombajnem zbożowym, zginął motocyklista. Do szpitala trafił z kolei traktorzysta, w którego zestaw wjechał samochód osobowy. W miniony...
- Znajomy przyjechał we wskazane miejsce i ściął drzewo, które uniemożliwiało wyjazd ciągnikiem. Po tym sąsiad poszedł pieszo w kierunku swojego samochodu. Kiedy odszedł już na odległość ok. 100 m, usłyszał huk. Wrócił na miejsce i zobaczył przewrócony na bok ciągnik, a pod nim leżącego 59-latka - relacjonuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mężczyzna natychmiast powiadomił służby ratunkowe i podjął próbę uwolnienia sąsiada, jednak to się mu nie udało. Ciągnik na koła postawili przybyli na miejsce strażacy.

- Podjęta przez załogę karetki pogotowia reanimacja niestety nie przywróciła 59-latkowi funkcji życiowych. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe, które pozwolą na ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia - podsumowuje Krukowska-Bubiło.

Dzień wcześniej w miejscowości Nawsie (woj. podkarpackie), również podczas prac w lesie, ciągnik przewrócił się, przygniatając mężczyznę. Rannego zabrał do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu