Gołębie spłonęły żywcem. Młodzi podpalacze w więzieniu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-10-2017,13:30 Aktualizacja: 28-10-2017,13:48
A A A

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 18- i 19-latka, którzy okradli i podpalili altankę z gołębnikiem w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie).

Podczas oględzin na miejscu zdarzenia policjanci stwierdzili, że do obiektu najpierw się włamano, a następnie - żeby zatrzeć ślady - został on podpalony. Ogień strawił również znajdujący się w pobliżu gołębnik.

pożar, straż pożarna, pożar w gospodarstwie, PSP Warszawa, powiat siedlecki

Ogromny pożar gospodarstwa. W akcji ponad 60 strażaków

W miejscowości Kaczory (gmina Wiśniew) w województwie mazowieckim strażacy przez wiele godzin walczyli z rozległym pożarem. Do zdarzenia doszło w nocy 23 października (zgłoszenie wpłynęło o godz. 1.17). Komenda Wojewódzka Państwowej...

"Było w nim około 150 gołębi pocztowych. Kilkadziesiąt z nich spaliło się. Z altanki zginęły elektronarzędzia o wartości blisko 2000 złotych” - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie.

Pokrzywdzony oszacował łącznie straty na ponad 10 tysięcy złotych.

Śledczy bardzo szybko - na podstawie zgromadzonych informacji - wytypowali i zatrzymali dwie osoby. 18 i 19-letni mieszkańcy Morąga usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia oraz spowodowania pożaru, w wyniku którego spaliło się kilkadziesiąt ptaków.

Decyzją sądu nastolatkowie zostali tymczasowo aresztowani.  Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.