Apelacja odroczona. Białobok walczy o powrót do pracy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-03-2017,8:40 Aktualizacja: 17-03-2017,9:01
A A A

Nie odbyła się zaplanowana na czwartek w Sądzie Okręgowym w Kielcach rozprawa apelacyjna w sprawie o przywrócenie do pracy b. prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie Jerzego Białoboka. Sprawę odroczono bez terminu z powodu choroby jego pełnomocnika.

W połowie września ub.r. Sąd Rejonowy w Jędrzejowie nieprawomocnie orzekł, że zwolniony w lutym ub.r. były prezes stadniny koni w Michałowie, nie może wrócić do pracy. Jego powództwo oddalono w całości. Białobok odwołał się od tego rozstrzygnięcia do sądu wyższej instancji.

jerzy białobok, michałowo, stadnina koni, anr

Białobok chce wrócić do stadniny. Złożył pozew w sądzie

Sąd Rejonowy w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) rozpatrzy pozew o przywrócenie do pracy w stadninie koni arabskich w Michałowie, zwolnionego w lutym prezesa spółki Jerzego Białoboka. Rozprawa odbędzie się w środę. Białobok pełnił funkcję...

Rozprawa miała się odbyć w czwartek, ale sąd zdecydował o jej odroczeniu. W piśmie skierowanym do sądu wnioskował o to bowiem - z powody choroby - pełnomocnik Białoboka. Pismo w tej sprawie otrzymali też pełnomocnicy pozwanej instytucji, którzy przychylił się do wniosku. Sąd nie wyznaczył na razie nowego terminu rozprawy.

W sprawie, która toczyła się przed sądem niższej instancji, pełnomocnik Białoboka wniósł o przywrócenie b. prezesa do pracy na poprzednich warunkach. Początkowo w pozwie znalazło się także żądanie o odszkodowanie dla b. prezesa za czas pozostawania bez pracy, ale cofnięto je.

Istotą sporu było ustalenie, jaka umowa o pracę wiązała b. prezesa ze spółką, a w związku z tym - trybu, w jakim można było ją rozwiązać.

W ocenie sądu I instancji, umowa o pracę jaką Białobok zawarł w 1997 r. obejmuje zatrudnienie na czas pełnienia funkcji prezesa zarządu - dyrektora spółki. W takim przypadku stosunek pracy ulega rozwiązaniu na skutek odwołania członka zarządu lub jego rezygnacji.

Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, krzysztof jurgiel, Marek Skomorowski

Jurgiel: kierownictwo stadniny odwołałem za złodziejstwo

"Za złodziejstwo zwolniłem, nie za niefachowość" - tak tłumaczył powód zwolnienia kierownictwa stadniny koni w Janowie Podlaskim Krzyszof Jurgiel, minister rolnictwa. Dodał, że nie będzie trzymał "facetów, którzy...

Białobok pełnił funkcję prezesa i dyrektora spółki Stadnina Koni Michałów, nadzorowanej przez Agencję Nieruchomości Rolnych, od połowy 1997 r. 19 lutego ub.r. został zdymisjonowany przez prezesa ANR.

Dymisje otrzymali również wieloletni prezes stadniny w Janowie Podlaskim, Marek Trela i inspektor ds. hodowli koni w Agencji, Anna Stojanowska. Jako powód zwolnienia podano m.in. utratę zaufania i niegospodarność.

Po zakończeniu pracy w stadninie, Białobok założył firmę doradczą, zajmującą się konsultacjami spraw hodowli koni, głównie dla zagranicznych odbiorców; sędziuje też podczas wystaw koni.

Po zwolnieniu Białoboka, obowiązki prezesa stadniny w Michałowie - na mocy decyzji ANR - pełniła Anna Durmała, z wykształcenia zootechnik. W wyniku ogłoszonego przez Agencję we wrześniu ub. r. konkursu na stanowisko prezesa michałowskiej stadniny, nowym szefem jednostki został dr Maciej Paweł Grzechnik.

Poleć
Udostępnij