Minister rolnictwa zapewnia. Żywności w sklepach nie zabraknie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Sylwia Wysocka PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-11-2020,13:15 Aktualizacja: 03-11-2020,13:48
A A A

W związku z powrotem kolejek, jakie ustawiają się do sklepów we Włoszech w obawie przed nowym lockdownem Teresa Bellanova, minister rolnictwa zapewniła, że dostawy żywności będą zapewnione. Zaapelowała, by nie robić zapasów.

W weekend znów pojawiły się kolejki do supermarketów. Włosi, tak jak na wiosnę, zaczęli robić zakupy na zapas.


grzegorz puda, Regionalna Konferencja FAO dla Europy, systemy żywnościowe, zrównoważone rolnictwo

Polska popiera transformację systemów żywnościowych

Grzegorz Puda, minister rolnictwa uczestniczył w 32. Sesji Regionalnej Konferencji FAO dla Europy. Podczas wystąpienia zadeklarował wolę aktywnego uczestnictwa Polski w dyskusji na temat transformacji systemów żywnościowych. Ministerstwo...

W reakcji na coraz większy tłok personel wielu sklepów ponownie wprowadził ograniczenia dotyczące liczby klientów przebywających w środku. Tym samym zaczyna wracać sytuacja, gdy w kolejce trzeba było czekać nawet kilkadziesiąt minut.

W reakcji na te sygnały minister rolnictwa oświadczyła: - Otrzymuję w ostatnich dniach i godzinach informacje o kolejkach i skupiskach ludzi w sklepach spożywczych z powodu obawy przed nowym lockdownem i problemami z dostawami żywności. Chcę wszystkich uspokoić. Łańcuch produkcji rolno-spożywczej jest absolutnie w stanie zapewnić zdrową i bezpieczną żywność w kraju, tak jak we wszystkich minionych miesiącach - podkreśliła Bellanova.

Minister zaapelowała do Włochów: - Zachęcam do kupowania tego, co potrzebne, aby nie tworzyły się kolejki i tłok, stanowiące zagrożenie dla pracowników i konsumentów, a także by nie marnować żywności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement