Copy LinkXFacebookShare

Pijany 16-latek szarżował ciągnikiem. Maszynę uruchomił śrubokrętem

Za kierownicą zastopowanego przez stróżów prawa ciągnika rolniczego siedział 16-latek, a na błotnikach podróżowali jego koledzy w wieku 16 i 28 lat. Nastoletni traktorzysta miał promil alkoholu w organizmie.

Mieszkańcy Dąbrowicy (pow. niżański, woj. podkarpackie) późnym wieczorem 18 października powiadomili policjantów o zakłóceniu ciszy nocnej przez osoby przebywające w pobliżu sklepu spożywczego.


We wskazanym miejscu patrol nikogo nie zastał, ale ustalił, że hałaśliwa grupka miała przemieszczać się w stronę Ulanowa.

"Na drodze pomiędzy Dąbrowicą a Ulanowem funkcjonariusze zauważyli traktor, który jechał całą szerokością jezdni. Na błotnikach siedzieli dwaj pasażerowie. Mundurowi zatrzymali pojazd. Za kierownicą siedział 16-latek z Podolszynki Ordynackiej, a na błotnikach drugi 16-latek z Glinianki i 28-latek z Wólki Tanewskiej. Wszyscy byli pijani. Nastoletni kierowca miał promil alkoholu w organizmie, drugi 16-latek 0,7 promila, natomiast 28-latek ponad 2,5 promila" – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Nisku.

Jak się okazało, nastolatek siedzący na błotniku zabrał traktor z rodzinnego podwórka i odpalił go… śrubokrętem. Wówczas wraz z kompanami ruszyli na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach.

"Obaj 16-latkowie zostali zabrani do domu przez swoich rodziców. Będą odpowiadać przed sądem rodzinnym" – zapowiada niżańska KPP.
 

Zobacz nas w Google News

Olimpiada

Finał XLIX edycji  OWiUR w Poznaniu rozpoczęty. Trwają zmagania

Uprawa

IUNG: susza rolnicza w zbożach jarych, ozimych i truskawkach

ASF, ASF w chlewni, bioasekuracja, trzoda chlewna, hodowla świń, afrykański pomór świń, Polskie Stowarzyszenie Bioasekuracji
Aktualności

ASF w chlewni. Hodowcy muszą pilnie sprawdzić bioasekurację