Alliance z dwoma nowymi rozmiarami ogumienia serii Agri Star II

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
18-04-2023,22:30 Aktualizacja: 18-04-2023,22:30
A A A

Japoński koncern Yokohama, a ściślej jego dział Off-Highway Tyres, czyli do zastosowań pozadrogowych, powiększa ofertę opon radialnych do ciągników rolniczych. Wzbogacenie asortymentu dotyczy serii Agri Star II izraelskiej marki Alliance.

Po wprowadzeniu nowych rozmiarów 800/70R38 i 210/95R18 ich łączna liczba w tej gamie wynosi obecnie 89. Grupa Yokohama podkreśla, że jej produkty cieszą się uznaniem klientów na różnych rynkach, takich jak: Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy czy Holandia. Jak informuje japoński koncern, opony Alliance Agri Star II zebrały pozytywne opinie dotyczące: utrzymania nadanej przyczepności przez długi czas, niskiego zużycia eksploatacyjnego oraz bardzo korzystnego stosunku jakości do ceny.

W ogumieniu tym zastosowano technologię Stratified Layer Technology (SLT), opracowaną przez należącą w całości od siedmiu lat do Yokohamy firmę Alliance. Dzięki temu rozwiązaniu powierzchnia nacisku opony na grunt ewoluuje przez cały okres użytkowania, zapewniając długoterminową zdolność przylegania do podłoża.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, jeden z francuskich rolników podzielił się opinią po około ośmiu miesiącach eksploatacji ogumienia Alliance Agri Star II i jego mierzenia się z codziennymi wyzwaniami. – Używaliśmy opon do pracy, w tym transportu, przez 1000 godzin i mogliśmy się przekonać, że dzięki nim nigdy nie mieliśmy problemów z przyczepnością na drodze ani na polu. Szczególnie ważne i wyjątkowe jest to, że dzięki produktom Agri Star II udało nam się zoptymalizować czas pracy – mówi Olivier Gayet.

Producent zapewnia, że ostatnie cztery lata dobitnie dowiodły sprawdzoną jakość konstrukcji wspomnianej rodziny opon, niezależnie od warunków glebowych, zadań czy używanych ciągników. Ma to być pokłosiem wspomnianej unikatowej technologii Stratified Layer Technology (SLT) opracowanej przez Alliance. – W komentarzach klientów często poruszana jest kwestia dobrej równowagi między przyczepnością a ochroną gleby, wydajnością i jakością oraz poziomem komfortu, który według doniesień dorównuje droższym markom – mówi Angelo Noronha, prezes działu OHT grupy Yokohama na Europę.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
5/2024

Amazone Crop Care Tour

Poczciwy poznaniak sieje pszenicę jarą

Wynajem krótkoterminowy ciągników Claas

Trendy i rozwiązania techniczne rolnictwa cyfrowego

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT