Case IH AFS RTK+. Wyższy poziom precyzji pracy maszynami Case IH

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Towpik | towpik@rpt.pl
04-03-2015,20:05 Aktualizacja: 04-03-2015,20:00
A A A

Na wystawie SIMA 2015 w Paryżu marka Case IH zaprezentowała udoskonalenie systemu rolnictwa precyzyjnego AFS™ : nową generację usługi korekcji RTK+ .

Wszystko w jednym

 - Systemy rolnictwa precyzyjnego Case IH oferują rozwiązania typu "wszystko w jednym", opracowane pod kątem jak najwydajniejszej pracy w gospodarstwie rolnym, obszerną gamę technologii zorientowanych na codzienną praktykę, które pomogą rolnikom w zarządzaniu gospodarstwami i maszynami skuteczniej niż kiedykolwiek przedtem. Równocześnie nasze narzędzia i technologie stają się coraz wygodniejsze w obsłudze i coraz bardziej przyjazne użytkownikowi - mówi Ulrich Sommer, Product Marketing Manager AFS EMEA.

Usługa korekcji RTK+ jest już gotowa do rozprzestrzenienia się z obszarów pilotażowych w na całą Europę. RTK+ stanowi punkt wyjścia dla maksymalnej precyzji we wszystkich typach gospodarstw rolnych, a marka Case IH aktualnie obsługuje nieustannie rozrastającą się sieć, liczącą sobie już teraz ponad 500 stacji bazowych i to tylko w Europie.

- Niezależnie od tego, czy wykorzystywana jest do upraw specjalistycznych plonów, warzyw, roślin towarowych, czy do do nawigacji w polu w systemie Controlled Trafic Farming (system kontrolowanego ruchu maszyn na polu), czy po prostu jako narzędzie zapewniające dokładność między przejściami i zwiększające efektywność prac polowych, technologia RTK wyznaczyła nowe standardy w branży. To właśnie jest powodem wprowadzenia na rynek kolejnej generacji sygnału RTK, zwanego RTK+, w którym "plus" oznacza korzyści dodane do aktualnie stosowanego sygnału RTK. RTK+ jest kompatybilny z większością systemów prowadzenia oferowanych obecnie na rynku, dzięki czemu rozwiązanie to jest dostępne dla dużej grupy klientów marek innych niż Case IH - podkreśla Ulrich Sommer.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj