Wysokowydajne opryskiwacze przyczepiane John Deere serii M900

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Artykuł sponsorowany firmy JOHN DEERE
11-10-2017,13:30 Aktualizacja: 11-10-2017,13:44
A A A

Wysoka wydajność i niskie koszty eksploatacji to filozofia powstania opryskiwaczy John Deere serii M900. Maszyny zaprojektowano w oparciu o rozwiązania występujące w platformie John Deere R900. Mowa o zastosowaniu tych samych, sprawdzonych komponentów takich jak zbiornik, belka, rama i oś jezdna tak, aby osiągnąć poziom wydajności i niezawodności oczekiwany od opryskiwaczy przyczepianych tej klasy.

 

Serię opryskiwaczy John Deere M900 tworzą trzy modele ze zbiornikami o pojemności odpowiednio 4400, 5200 oraz 6200 litrów. Zbiorniki opryskiwaczy M900 wykonane są z odpornego i wytrzymałego polietylenu i mają stromo pochylone dno, które ogranicza do minimum ilość pozostałości roztworu środka chemicznego. Dzięki osadzeniu zbiornika nisko w ramie w kształcie litery X nowa seria M900 oferuje wyjątkową stabilność zarówno na drodze, jak i w polu. Standardem dla tej serii opryskiwaczy zaczepianych John Deere jest zawieszenie ProRoad obejmujące oś (opcjonalnie skrętną) z układem dwuwahaczowym oraz bezobsługowe, poliuretanowe elementy tłumiące wstrząsy.

Proste sterowanie

Ergonomiczne stanowisko operatora opryskiwaczy John Deere M900 wyposażono w duże uchwyty zaworów, które minimalizują możliwości pomyłek i pozwalają zaoszczędzić cenny czas przy ustawianiu maszyny. Zastosowanie stożkowego rozwadniacza PowrFill pozwala obsłużyć dużą objętość środków chemicznych w krótkim czasie. Dużą wydajność opryskiwaczy John Deere M900 zapewniają dwie pompy samozasysające o natężeniu przepływu 280 l/min każda. Elementy te współpracują ze sobą podczas napełniania i przekazują środki chemiczne do zbiornika cieczy roboczej z imponującym przepływem 560 l/min. Podczas pracy jedna z pomp zasila układ opryskowy zapewniając belce maksymalne natężenie przepływu 250 l/min, druga odpowiada za ciągłe mieszanie cieczy w zbiorniku.

John Deere M900 dostępny jest z belkami w szerokościach roboczych od 24 do 40 m. W zależności od konfiguracji elementy te mogą być podwójnie lub potrójnie składane. Wszystkie belki zawieszone są na równoległoboku z amortyzowanymi hydropneumatycznie cylindrami hydraulicznymi. Ruchy boczne belki ograniczane są z kolei przez amortyzatory pneumatyczne.

Szereg inteligentnych rozwiązań dla serii M900

Dzięki standardowej obecności układu ciśnieniowej cyrkulacji oprysk z maszynami John Deere M900 można rozpocząć szybko i precyzyjnie na całej szerokości pracy. Ułatwieniem podczas kończenia zabiegu jest dostępny opcjonalnie automatyczny system rozcieńczania AutoDilute, który umożliwia w pełni kontrolowane usunięcie pozostałości po oprysku.

John Deere serii M900 są dostępne również z systemami sterowania sekcji Section Control oraz kontroli położenia belki TerrainCommand Pro. Ten drugi system oprócz automatycznego ustalania wysokości belki umożliwia również kontrolowanie jej geometrii osobno dla lewej i prawej strony.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY firmy John Deere

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
TRANSMISJA NA ŻYWO - EKMA