Pöttinger Impress – nowa kombinacja prasy i owijarki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
12-10-2018,14:50 Aktualizacja: 12-10-2018,15:00
A A A

Pöttinger rozszerza swoją linię pras do bel okrągłych Impress o nową maszynę - prasoowijarkę. Nowe modele łączą wszystkie funkcje serii Impress z systemem owijania z całkowicie automatycznymi ustawieniami, umożliwiając szybkie wykonywanie obu procesów, tj. prasowania i owijania.

Producent opracował specjalną, nową koncepcję owijania, aby dopasować się do dużej wydajności prasy. Jednym z priorytetów zawartych w specjalnie napisanym oprogramowaniu jest krótki czas zatrzymywania pod koniec procesu zwijania. Zastosowania owijarka może pracować z różnymi szerokościami folii i z belami o różnej średnicy (w zakresie od 1,10 do 1,50 m). maszyna jest tak skonstruowana, aby umożliwić prowadzenie obydwu procesów jednocześnie.

Sterowanie poprzez terminal
Kombinacja prasoowijarki jest dostępna jako prasa o stałej komorze zwijającej (Impress 125 FC PRO) i prasa zmiennokomorowa do bel cylindrycznych (Impress 155 VC PRO). Obsługa odbywa się poprzez terminal Power Control lub ISOBUS. Wszystkie funkcje mogą być automatyczne lub mogą być sterowane bezpośrednio z panelu sterowania ciągnika. Operator może wybrać tryb automatyczny lub ręczny. Dostępny jest także tryb „podwójnego układania" bel, ułatwiającego zwózkę paszy z pola.


Owijanie od dołu
Ramiona owijające na kompaktowej obrotnicy owijają belę od dołu i przesuwają się w górę, co stanowi unikalną koncepcję. Tak zaprojektowane rozwiązanie, powinno zdaniem producenta spełnić wymagania stawiane prasom o dużej wydajności. Kolejną zaletą systemu jest jego niska wysokość. Ramię z podwójnym owijaniem pracuje z prędkością 36 obr./min. Jednostka rozciągająca folię jest łatwo regulowana, może uzyskać dwie wartości: 50% lub 70% naciągu, przez zmianę prędkości napędu rolek. Bele są bezpiecznie przenoszone na stół owijający za pomocą specjalnej jednostki, która porusza się liniowo. Dzięki tej koncepcji bele można bezpiecznie umieścić na stole owijarki nawet podczas pracy na polach o nachyleniu do 40%.
Wymiana folii jest szybka i łatwa dzięki hydraulicznie składanemu zasobnikowi na folię, gdzie jest miejsce na 12 rolek. (rolki 6 x 2 pod osłonami bocznymi). Maszyna posiada również czujniki zerwania folii.

Docinacz z 32 nożami
Kombinacja proasoowijarki jest również wyposażona w składany zespół docinacza Flexcut 32, składający się z 32 noży dwustronnych Twinblade z indywidualnym systemem ochrony nonstop i teoretycznej długości cięcia 36 mm na całej szerokości. Krótsza długość cięcia umożliwia wyższe ugniecenie plonu, a tym samym wyższą gęstość beli. Zmniejsza to koszty transportu i przechowywania, ponieważ wymagana jest mniejsza ilość miejsca i obsługi.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement