Joskin Scariflex z nawożeniem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
04-09-2017,8:40 Aktualizacja: 04-09-2017,8:49
A A A

Popularne spulchniarki do łąk i pastwisk marki Joskin, mają ciekawe wyposażenie opcjonalne. Należny do nich możliwość pracy z rozsiewaczem nawozów.

Agregaty łąkowe tzw. skaryfikatory są przeznaczone głównie do wyrównywania powierzchni łąk i rozgarniania kopców ziemi i pozostałych po działalności kretów jak również do równomiernego rozprowadzania pozostałości nawozów odzwierzęcych na pastwiskach.

 

Joskin Scariflex Max R6D2S3

Wiosenna pielęgnacja łąki z Joskinem

Belgijski producent m.in. urządzeń do rozlewania gnojowicy wprowadza na nasz rynek kolejne narzędzie do pielęgnacji łąk i pastwisk. Jest nim spulchniarka Scariflex Max. Joskin Scariflex Max R6D2S3 posiada elementy robocze osadzone na 7...

W przypadku narzędzi typu chwastownik (Scariflex R6S6), głównym zadaniem jest ograniczanie populacji chwastów jak i wzmaganie krzewienia traw. Jego głównymi elementami roboczymi są sprężyste palce. Dla narzędzi Scariflex R6S5 oraz R5S3, stawiane są trudniejsze zadania, jak właśnie rozgarnianie i wyrównywanie powierzchni łąki. Te agregaty mają zamontowane włóki, łopatki oraz na końcu sprężyste palce.

Dla najbardziej wymagających terenów Joskin stworzył Scariflex Max R6D2S3. Jest to skaryfikator do bronowania i regeneracji łąk. Poza włóką oraz palcami na końcu agregatu, pośrodku przestrzeni roboczej są zamontowane silne zęby, pozwalające na pracę na większej głębokości w przypadku uprawy i konieczności niwelowania łąki.

Spulchniacze łąkowe Joskin mogą pracować z dwoma rodzajami rozsiewaczy do nawozów – pneumatycznym albo zasilanym elektrycznie. Rozsiewacz elektryczny rozrzuca nasiona obrotową tarczą. Jest to rozsiewacz austriackiej marki APV. Rozsiewacz pneumatyczny - marki Delimbe - wykorzystuje dmuchawę do dystrybucji granul, które dostają się do przewodów, a potem do płytek odbijających.

 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj