Polscy rolnicy wybierają Ursusa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
14-09-2016,10:30 Aktualizacja: 14-09-2016,11:11
A A A

Spośród firm z pierwszej dziesiątki dostawców nowych ciągników, tylko Ursusowi udało się zaliczyć wzrost sprzedaży. Od stycznia do sierpnia zarejestrowano 389 nowych maszyn. To o niemal połowę więcej niż rok wcześniej, kiedy lubelski producent wprowadził na rynek 260 pojazdów.

- Od początku roku nieustannie odnotowujemy wzrosty udziału w rynku krajowym. Jako jedyni z 10 największych firm działających na naszym rynku notujemy od początku roku wzrost  rejestracji nowych ciągników w kraju o blisko 50 proc. rok do roku. Cały czas umacniamy pozycję na rynku - mówi Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

drukarka 3D, Ursus, produkcja części, ciągnik Ursus, Infinium 3D

Ursus wydrukuje elementy wyposażenia dzięki drukarce 3D

To, co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się fantazją, dziś staje się rzeczywistością. Druk 3D przebojem wdziera się do fabryk na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że będzie coraz popularniejszy także w produkcji maszyn oraz urządzeń...

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że tegoroczne rejestracje pozwoliły firmie zwiększyć udział w rynku do 7,2 proc. z 2,9 proc. przed rokiem. Ursus ma ambitne plany i liczy, że do końca przyszłego roku uda mu się zwiększyć udział w polskim rynku ciągników do 15 proc.

Pierwszy na rynku New Holland zaliczył prawie 45 proc. spadek, rejestrując dotychczas w tym roku 836 ciągników, drugi John Deere zmniejszył liczbę rejestracji o 46 proc. do 806 pojazdów, a trzeci Zetor o 40 proc. do 673 sztuk.

Z analiz PPZPM na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że w sierpniu w Polsce zarejestrowano 600 nowych pojazdów. To o 55 (8,4 proc.) mniej niż w tym miesiącu przed rokiem. Od początku roku przybyło 5.417 nowych traktorów, czyli mniej o 3.507 (39 proc.) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement