Wnioski o dofinansowanie 80 zł do sztuki tylko do 15 lipca

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
13-07-2022,8:20 Aktualizacja: 23-08-2022,20:30
A A A

Hodowcy i producenci trzody chlewnej jeszcze tylko do 15 lipca mogą się ubiegać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dofinansowanie w ramach "Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń".

ARiMR informuje, że do 12 lipca hodowcy złożyli 8,3 tys. wniosków o pomoc. Ich nabór rozpoczął się 2 lipca.

Najwięcej wniosków o dofinansowanie w ramach "Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń" złożyli producenci trzody chlewnej z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego.

cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Ceny tuczników bez większych zmian, a koszty produkcji nadal wysokie

Sytuacja na rynku trzody chlewnej wciąż pozostaje trudna. Ceny żywca wieprzowego nie pokrywają wciąż wysokich kosztów produkcji.    Tuczniki w Niemczech w notowaniach dużej giełdy z 6 lipca utrzymały cenę sprzed tygodnia na...

ARiMR przypomina, że ze wsparcia mogą skorzystać rolnicy, w których gospodarstwach między 1 kwietnia a 30 czerwca 2022 r. urodziły się świnie. Zwierzęta te muszą być oznakowane i zgłoszone do systemu IRZ ARiMR do 15 lipca 2022 r.

Wysokość dofinansowania do jednej sztuki wynosi 80 zł, a hodowca może się ubiegać o wsparcie do 2000 świń. Oznacza to, że maksymalnie rolnicy otrzymają 160 000 zł.

Aby ubiegać się o tę pomoc, hodowca trzody chlewnej musi również realizować przynajmniej 1 z 12 działań prośrodowiskowych. Ich pełna lista jest wymieniona we wniosku o przyznanie dofinansowania. Znajdują się na niej m.in. prowadzenie działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego, stosowanie zasad produkcji integrowanej czy korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Producent trzody chlewnej może złożyć tylko 1 wniosek, który powinien obejmować świnie urodzone w wyznaczonym okresie we wszystkich należących do rolnika siedzibach stad.

produkcja wieprzowiny w UE, trzoda chlewna, eksport do Chin, ASF w Niemczech

Produkcja wieprzowiny w UE wyraźnie spada

Unia Europejska wyprodukowała w marcu o 7% mniej mięsa wieprzowego niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Z kolei w pierwszym kwartale bieżącego roku spadek ten wyniósł 5%.   Rada ds. Rozwoju Rolnictwa i Ogrodnictwa (AHDB)...

Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do 15 lipca w biurach powiatowych ARiMR, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta świń.

Hodowcy świń mogą to również zrobić osobiście lub przez upoważnioną osobę, przesłać pocztą lub przez kuriera, jak również za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Za termin złożenia wniosku, niezależnie od sposobu dostarczenia, uznaje się datę wpływu dokumentu do biura powiatowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta trzody chlewnej.

Formularz wniosku o udzielenie pomocy w ramach mechanizmu "Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów świń" oraz instrukcję jego wypełnienia znajdziesz TUTAJ i TUTAJ

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA