Wietnam zmniejszył cła na wieprzowinę z USA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
03-12-2021,12:10 Aktualizacja: 03-12-2021,12:11
A A A
Cła na wieprzowinę sprowadzaną z USA do Wietnamu zostaną zmniejszone o 5%. Nowe stawki mają być wprowadzone od 1 lipca 2022 r.
 
Wietnam ogłosił, że obniży cła na importowaną mrożoną wieprzowinę ze Stanów Zjednoczonych. Stawki mają spaść z 15% do 10% i mają one obowiązywać od 1 lipca 2022 r. 
 
- Wietnam konsumuje dużo wieprzowiny, ale ma do czynienia z afrykańskim pomorem świń (ASF). Choroba ta zdziesiątkowała krajowe pogłowie świń, co przełożyło się na produkcję wieprzowiny i zwiększyło jej zależność od wieprzowiny importowanej – powiedziała dla euromeatnews.com Jen Sorenson, prezes Krajowej Rady Producentów Wieprzowiny.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Spadek cen tuczników wyhamował?

Ceny w skupie żywca wieprzowego, w trzecim tygodniu listopada, ustabilizowały się. Krajowe zakłady płaciły za tuczniki podobnie jak przed tygodniem, a średnia europejska cena również nie uległa wielkim zmianom.    Zakłady mięsne...
Według założeń obniżenie stawek pomoże w zaspokojeniu potrzeb Wietnamu na mięso wieprzowe. Stany Zjednoczone nie mają umowy o wolnym handlu z Wietnamem, przemysł wieprzowy w USA pozostaje w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej w stosunku do krajów dostarczających wieprzowinę, w tym z Unii Europejskiej i Rosji.
 
Państwa współpracujące w oparciu o kompleksową i progresywną umowę o partnerstwie transpacyficznym korzystają z cła o wysokości 7,5% na eksport mrożonej wieprzowiny do Wietnamu.
 
Ze względu na wysokie cła i bariery pozataryfowe na wieprzowinę amerykańską w Wietnamie oraz brak umowy o wolnym handlu lub preferencyjnej umowy handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Wietnamem, amerykański przemysł wieprzowy wysłał do Wietnamu tylko około 25 tys. ton wieprzowiny o wartości 54 mln dolarów w 2020 r.
 
Dla porównania Stany Zjednoczone wyeksportowały do Meksyku ponad 735 tys. ton mięsa wieprzowego o wartości 1,2 miliarda dolarów.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA