Wieprzowina z Europy pożądana w Chinach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
11-05-2016,16:45 Aktualizacja: 11-05-2016,16:45
A A A

Producenci świń w Unii Europejskiej narzekają na niskie ceny skupu. Te wynikają m.in. nadprodukcji. Dlatego cieszyć mogą informacje według których Chiny nadal potrzebują więcej wieprzowiny i podrobów wieprzowych.

Eksport wieprzowiny do Chin, ale także do innych krajów trzecich, to dla europejskich producentów doskonała szansa na odbudowę cen żywca i uwolnienie z rynku nadprodukcji. Dane dotyczące eksportu są optymistyczne. Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2016 roku unijny wywóz na rynki trzecie osiągnął rekordowy poziom 579,4 tys. ton.

Dla producentów tuczników dobrą informacją jest z pewnością ta, że bardzo dobre wyniki eksportu zanotowano w momencie obowiązywania rosyjskiego embarga. W tym czasie wywóz wieprzowiny do Chin zwiększył się o 74,7 proc. tj. o 102 tys. ton.

Wzrost eksportu unijnej wieprzowiny odnotowano także do Japonii o 25,9 proc. (58,5 tys. ton), Hong Kongu o 35 proc. (52,7 tys. ton), Filipin o 30,8 proc. (37,8 tys. ton) oraz USA o 20 proc. Spadek sprzedaży dotyczył jedynie Korei Południowej i wyniósł 37 proc.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA