W Niemczech zatwierdzono program pomocy na poprawę dobrostanu świń

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-02-2024,13:00 Aktualizacja: 06-02-2024,15:07
A A A
Komisja Europejska zatwierdziła niemieckie programy pomocy o łącznej wartości 1 miliarda euro. Będą one przeznaczone na poprawę dobrostanu zwierząt, w szczególności trzody chlewnej. 
 
Zgodnie z unijnymi zasadami dotyczącymi wsparcia rolników, Komisja Europejska zatwierdziła dwa niemieckie programy o łącznym budżecie 1 miliarda euro.
 
Pierwszy z nich o wartości 675 mln euro, jak podaje portal euromeatnews.com, zapewni dotacje bezpośrednie pokrywające do 60% kwalifikowanych kosztów inwestycji na modernizację chlewni w celu poprawy standardów dobrostanu świń. 
 
stada świń, świnie, trzoda chlewna, Gobarto Hodowca, pogłowie świń, maciory, tuczniki, stada świń,

Liczba stad świń się zmniejsza, a pogłowie rośnie

Liczba stad świń zmniejszyła się w 2023 r. o blisko 4,5 tys. w odniesieniu do roku 2022. Z kolei pogłowie trzody chlewnej wzrosło o 0,5 mln. Dane Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w IV kwartale 2023 w porównaniu do...
Uzyskane przez niemieckich rolników środki będą mogły być przeznaczone m.in. na urządzenia umożliwiające dodatkowe chłodzenie świń, a także ograniczenie obsady zwierząt i emisji dwutlenku węgla. 
 
Drugi program o wartości 325 mln euro zapewni dotacje bezpośrednie pokrywające do 80% dodatkowych kosztów dostosowania hodowli zwierząt do wyższych standardów dobrostanu. 
 
- Otrzymaliśmy zielone światło z Brukseli na promowanie lepszej hodowli zwierząt. To dobry i ważny sygnał dla rolników w Niemczech – mówi minister federalny Özdemir dodając:
 
- Hodowla zwierząt powinna się rozwijać i mieć przyszłość, a będzie to możliwe tylko wtedy, gdy zwiększymy popyt ze strony konsumentów
 
Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA