Trzoda chlewna w Chinach drożeje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-09-2022,14:55 Aktualizacja: 30-09-2022,14:57
A A A
Popyt na wieprzowinę w Chinach sezonowo wzrósł, co przełożyło się na zwiększenie cen w skupie żywca wieprzowego. Władze w celu ustabilizowania cen chcą wprowadzić na rynek zgromadzone w chłodniach rezerwy.
 
Ceny wieprzowiny w Chinach zaczęły stopniowo rosnąć wiosną i latem. Trend ten utrzymał się na początku jesieni informuje Rada ds. Rozwoju Rolnictwa i Ogrodnictwa (AHDB). 
 
Wzrost ten był efektem mniejszych dostaw świń. Wynikało to z ograniczenia podaży przez producentów oraz ze wzrostu popytu ze strony konsumentów. 
 
Zarządzanie ryzykiem, ARiMR, drób, indyki, kurczęta, kury, bydło, trzoda chlewna, hodowcy zwierząt, salmonella

Hodowcy zwierząt mogą składać wnioski o kolejne wsparcie

ARiMR informuje, że rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania "Zarządzanie ryzykiem". Hodowcy mogą składać dokumenty od 30 września do 31 października 2022 r. W Programie Rozwoju...
Chińskie władze zachęcają producentów do utrzymania produkcji i uwalniania zapasów w celu ograniczenia wzrostu cen. Jednocześnie rząd chce wprowadzić na rynek zapasy wieprzowiny zgromadzone w chłodniach. 
 
Według chińskich danych produkcja trzody chlewnej wzrosła w tym kraju w pierwszej połowie 2022 r. Spowodowało to zwiększenie liczby ubojów o 8% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. 
 
Ostatnie podwyżki cen zwiększyły zyski i poprawiły sytuację producentów. W efekcie pogłowie loch zaczęło mocno rosnąć począwszy od maja.  
 
Jednocześnie w drugim kwartale odnotowano spadek importu wieprzowiny do Chin. W pierwszej połowie roku, według danych euromeatnews.com, import spadł o 64% w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. i wyniósł 799 tys. ton. W tym czasie import z krajów Unii Europejskiej zmniejszył się o 68%. 
 
Według wstępnych szacunków import poprawi się nieco w drugiej połowie roku, ponieważ popyt na wieprzowinę wciąż jest duży. Jednak będzie on znacznie niższy niż w ubiegłym roku. 
 

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2022

Hoduj z głową świnie:

-Apelują do ministra

-Co na start tuczu?

-Będzie więcej ognisk ASF?

-Dezynfekcja na sucho

-Co się dzieje w branży?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2022

Hoduj z głową bydło:

-Delikatne jersyki

-Zysk z mleka i z pierwiastek

-Odmiana ma znaczenie

-Dba o rozród i szybki postęp

-Niedoceniona słoma

 

PRENUMERATA