Tam w wyniku ASF liczba loch może spaść nawet o połowę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-11-2021,9:30 Aktualizacja: 29-11-2021,9:27
A A A
Tajlandia zmaga się wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF), który atakuje kolejne stada trzody chlewnej. Choroba ta może doprowadzić do zmniejszenia liczby loch w tym kraju nawet o 50%.
 
Cena w skupie trzody chlewnej w Tajlandii wzrosła, po tym jak w wyniku ASF doszło do masowej likwidacji stad świń. Dostawcy jeszcze dwa miesiące temu otrzymywali 1,8 dolara za kg, czyli około 7,51 zł. Obecnie cena wzrosła do 2,5 dolarów za kg, co daje około 10,43 zł.
 
Kraj ten ma do czynienia z podobnym scenariuszem jaki jest obserwowany od kilku lat w Wietnamie. Masowa likwidacja świń w ciągu najbliższych tygodni doprowadzi do niedoboru wieprzowiny. 
 
Chiny, trzoda chlewna, ASF, odbudowa pogłowia, wirus, eksport wieprzowiny, mięso wieprzowe, niedobór wieprzowiny w China

Tuczniki w Chinach mocno drożeją

Duże zmiany cen tuczników są obserwowane na chińskim rynku wieprzowiny. Obecnie szybko one rosną, co może świadczyć o tym, że nadpodaż żywca może wkrótce się skończyć.   Ceny świń w Chinach w ciągu miesiąca wzrosły o ponad 50%....
Wcześniejsze prognozy przewidywały, że tylko 30% macior trafi do rzeźni. Jednak obecnie prognozuje się, że może to być nawet 50% lub nawet więcej – informuje euromeatnews.com. 
 
Jedynym obecnie dostępnym rozwiązaniem dla tajskiego przemysłu trzody chlewnej jest zwiększenie importu. 
 
Zdrowe loszki w Tajlandii są trudne do znalezienia, ponieważ wirus ASF szybko się rozprzestrzenia. Nawet gdy samice są dostępne na rynku, bardzo trudno jest uzyskać pozwolenie na ich przemieszczenie. Świnie są ściśle kontrolowane, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby.
 
Sytuacja w Tajlandii jest teraz podobna do sytuacji w Wietnamie. Jednak kraj ten złagodził problem dzięki importowi loszek z Tajlandii. 
 
- Jest to rozwiązanie, na które Tajlandia nie może sobie pozwolić i dlatego efekt ASF będzie znacznie bardziej dotkliwy niż ten, z którym wcześniej zmagał się Wietnam – mówił Paul Anderson, dyrektor generalny Azji Południowo-Wschodniej - kierownik ds. Sprzedaży międzynarodowej Genesus Inc.
 
Jego zdaniem kraj ten przez kilka najbliższych lat może zmagać się z niedoborem świń i wieprzowiny.
 
Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA