Spadek pogłowia trzody chlewnej w Chinach winduje światowe ceny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-06-2019,11:10 Aktualizacja: 10-06-2019,11:02
A A A
Pogłowie macior w Chinach od początku roku zmniejszyło się o 4 miliony. Zdaniem ekspertów ich liczba dalej będzie spadać windując światowe ceny wieprzowiny do rekordowych poziomów.
 
Święto narodowe w Niemczech, które odbyło się 30 maja oraz związany z nim krótszy tydzień ubojowy nie doprowadził do zatorów w sprzedaży żywca. 
 
W notowaniach wielu krajów unijnych ceny żywca wieprzowego zostały utrzymane lub nieznacznie wzrosły. 
 
wieprzowina, mięso wieprzowe, tuczniki, FAO

Zwiększony popyt na wieprzowinę generuje wzrost jej cen

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) podaje, że w maju notowania mięsa wieprzowego nadal rosły. Jest to efekt silnego popytu importowego, zwłaszcza z Azji Wschodniej.   Indeks cen żywności FAO, który...
Tuczniki nie zmieniły swojej ceny w Danii, Austrii, Holandii i Belgii. Niewielki wzrost o 1 cent za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc), jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, odnotowano w Hiszpanii i Francji.
 
W ostatnim tygodniu w Niemczech popyt na wieprzowinę zwiększył się, a zakłady ubojowe musiały dołożyć sporo pracy, aby pokryć zapotrzebowanie na surowiec. 
 
W niemieckich notowaniach dużej giełdy (VEZG) z 5 czerwca cena wzrosła o 5 centów do wartości 1, 85 euro za kg wbc. Jedna dwie duże niemieckie ubojnie Tönnies i Vion nie podniosły cen.
 
W branży z powodu poprawy pogody i rozpoczęcia sezonu grillowego panują optymistyczne nastroje. 
 
Jak podkreślają eksperci z KZP-PTCH nie można spodziewać się wzrostu podaży żywca w najbliższych miesiącach. Ich zdaniem nastąpi ożywienie popytu ze względu na rozwój sytuacji w Chinach. 
 
W kwietniu pogłowie świń w tym kraju spadło o 60 milionów rok do roku, a liczba macior zmniejszyła się od początku roku o 4 miliony. 
 
Pogłowie trzody chlewnej w tym państwie dalej będzie spadać, co przełoży się na wzrost światowych cen wieprzowiny do rekordowych poziomów.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA