Rosyjscy hodowcy na jednym tuczniku zarabiają 230 zł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
24-10-2016,8:20 Aktualizacja: 24-10-2016,9:16
A A A
Tuczniki w Rosji obecnie kosztują 111 rubli za kg żywca, w przeliczeniu na naszą walutę to około 6,92 zł. Jednocześnie rosyjscy producenci trzody chlewnej na jednej sztuce osiągają zysk około 230 zł – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
Rosja odbudowuje samowystarczalność na rynkach wieprzowiny. Powstaje tam wiele nowych budynków inwentarskich, mieszalni pasz oraz zakładów przetwórczych wraz z całą infrastrukturą.
 
Obecnie również w budowie jest około 450 tys. nowych stanowisk dla macior. Mimo, że koszt budowy jest wysoki i wynosi około 13 tys. dolarów na stanowisko wiele firm może sobie pozwolić na takie inwestycje.
 
Rząd rosyjski podjął także decyzję o eliminacji ASF z terenu kraju, co jest głównym warunkiem rozpoczęcia eksportu wieprzowiny do Chin. Ciągle pojawiają się tam nowe ogniska tej choroby nawet w dużych fermach.
 
Rosjanie korzystają również z embarga nałożonego na kraje Unii Europejskiej, USA i Kanadę. Głównym eksporterem wieprzowiny pozostaje Brazylia, która w ciągu pierwszych 9 miesięcy br. wyeksportowała 159 tys. ton, to o 4 proc. więcej w stosunku do 2015 r. Producenci żywca korzystają z taniej paszy, której cena spadła po rekordowo wysokich tegorocznych zbiorach.
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA