Myśliwi w kwietniu polowali ponad 100 tysięcy razy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
12-05-2022,12:35 Aktualizacja: 12-05-2022,13:10
A A A

Myśliwi po procesie wydzierżawiania obwodów ruszyli chronić uprawy przed dzikami. Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego prezentuje podsumowanie kwietnia dotyczące ich aktywności w związku z ochroną upraw przed dzikami oraz walki z afrykańskim pomorem świń

"W miesiącu kwietniu stwierdzono 52 upadki dzików, odstrzelono ponad 11 tysięcy dzików, w tym ponad 2600 z tytułu odstrzału sanitarnego. Odnotowano łącznie ponad 100 tysięcy wyjść w łowisko, z czego przytłaczająca większość związana była z ochroną upraw" czytamy w komunikacie PZŁ.

Polski Związek Łowiecki informuje także, że w kwietniu stwierdzono szkody od zwierzyny na łącznej powierzchni 1318 hektarów i do końca tego miesiąca wypłacono za nie niemal 1,4 mln złotych.

Polski Związek Łowiecki, myśliwi walczą z hejtem, niszczenie ambon łowieckich, projekt "Hejtstop"

Myśliwi na wojnie z hejtem, groźbami i utrudnianiem polowań

Hejt, utrudnianie wykonywania polowania, groźby karalne, niszczenie urządzeń łowieckich - takie zjawiska może zgłosić każdy myśliwy lub stażysta dzięki specjalnemu serwisowi internetowemu. Polski Związek Łowiecki uruchomił subdomenę. Zarząd...

Łowczy przedstawiają dane dotyczące szacunkowych kosztów w związku z wykonywaniem polowania w kwietniu.

"Przyjmując uśrednioną cenę naboju w granicach 15 złotych, myśliwi wydali na amunicję w celu redukcji populacji dzików i odstrzałów sanitarnych ponad 160 tys. złotych" czytamy w komunikacie.

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego szacuje również, że myśliwi w kwietniu poświęcili czas o wartości szacunkowej ponad 12 milionów złotych.

Kwota ta została wyliczona przyjmując, że jedno polowanie zajmuje średnio około 4 godzin, a roboczogodzinę ustalono  umownie na 30 złotych brutto.

W kalkulacji nie ujęto amortyzacji użytkowanego sprzętu oraz kosztów dojazdu łowiska.

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA